RATEX

logo_kevi_nowe_cmyk_male

PODWODNIK

PUCHAR POLSKI W USTCE

logo_Ustka_2013W dniu 20 lipca 2013 roku na kąpielisku przy plaży wschodniej w Ustce zostały rozegrane zawody sportowe o Puchar Polski w Ratownictwie Wodnym, których organizatorem był WOPR oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce. Najlepsi, najsprawniejsi ratownicy wodni z całego kraju, rywalizowali w indywidualnych, widowiskowych konkurencjach sportowego ratownictwa wodnego. Zwycięzcy odebrali medale, puchary i nagrody finansowe ufundowane przez WOPR oraz sponsorów tj.: Operatora Sieci Plus, PZU, PVA. Najlepszą zawodniczką okazała się Magdalena Zarzycka, która po bardzo zaciętej rywalizacji wyprzedziła Dagnę Dybałę oraz Katarzynę Jakubiuk. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Radosław Machniewicz, a na kolejnych stopniach podium uplasowali się Edward Mężyk i Wojciech Kotowski. Podczas ceremonii zamknięcia Pucharu, wśród zawodników zostały rozlosowane dwa smartfony LG ufundowane przez Operatora Sieci Plus. W godzinach przedpołudniowych zawody były relacjonowane przez Polsat, Polsat News, TV Słupsk i Radio PIN. WOPR od dziesięciu lat korzysta z numeru 601 100 100, a wraz z wieloma partnerami, od 2007 roku - w ramach przedsięwzięć profilaktycznych i prewncyjnych - na terenach przywodnych, otwartych obszarach wodnych, kąpieliskach i w miejcach wyznaczonych do kąpieli, w tym podczas zawodów sportowych, prowadzi akcję Pływam bez promili.