Strona GłównaPrawoStrukturaWładzeJEDNOSTKIILSPRZETARGIKontaktBIURO PRASOWEMapa strony
   
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

krlik_wielkanocny Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim przyjaciołom i partnerom oraz ratownikom, instruktorom, działaczom i pracownikom WOPR życzę samych sukcesów, szczęścia i powodzenia. Niech te  Święta będą wesołe oraz przyniosą wiele radości, wzajemną życzliwość i pozwolą z ufnością patrzeć w przyszłość!

argaiv1423


dr Jerzy Telak

 
WZROST LICZBY WYPADKÓW UTONIĘCIA
Poniedziałek, 14 Kwiecień 2014 14:30
W 2013 roku w Polsce utonęło 709 osób (90 kobiet, 14. dzieci do lat 7), jest to więcej o 340 ofiar w stosunku do 2010 roku, o 313 więcej w stosunku do 2011 roku i o 260 ofiar więcej niż w 2012 roku. W 2010 roku utonęło 369 osób, w tym 295 wypadków miało miejsce na wodach ogólnodostępnych. Najwięcej wypadków utonięcia w 2013 roku zdarzyło się w województwach: Mazowieckim – 97, Warmińsko-mazurskim – 68, Pomorskim – 61, Kujawsko-pomorskim – 55, Lubelskim – 54. Największy wzrost liczby utonięć (w stosunku do 2012 r.) nastąpił w województwach: Dolnośląskim o 41 ofiar, Warmińsko-mazurskim o 36, Podkarpackim o 29, Małopolskim o 27, Mazowieckim o 26. Najwięcej przypadków tonięcia, wg danych Policji, miało miejsce w: rzece – 203 osoby, jeziorze – 132, stawie – 125, zalewie – 54.

 

Więcej…
 
POSIEDZENIE KAPITUŁY ODZNACZEŃ
Poniedziałek, 14 Kwiecień 2014 11:49

1W dniu 14 kwietnia 2014 roku w biurze Zarządu Głównego WOPR w Warszawie odbyło się posiedzenie Kapituły Odznaczeń WOPR pod przewodnictwem Jerzego Gołębiowskiego z członkami Tomaszem Gordonem, Andrzejem Włodarczykiem i Witoldem Szadokierskim. Podczas posiedzenia Kapituły dr Jerzy Telak podziękował za wieloletnią, wielce owocną i trudną do przecenienia pracę Przewodniczącego Henryka Struszewskiego i J. Gołębiowskiego oraz wszystkich jej członków, a następnie odznaczył złotymi medalami Za zasługi dla WOPR J. Gołębiowskiego, T. Gordona i W. Szadokierskiego.

Więcej…
 
KPP W BYDGOSZCZY
Niedziela, 13 Kwiecień 2014 00:00

alt

  • Szkolenie KPP odbędzie się 14-18 maja 2014 r. w Bydgoszczy.
  • Recertyfikacja KPP odbędzie się 18 maja 2014 r. w Bydgoszczy.
  • Zgłoszenia na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Informacje telefoniczne w godzinach 930-2200 pod numerem 509 167 167
 
WOPR W MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI
Piątek, 11 Kwiecień 2014 14:51

1W Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie 11 kwietnia 2014 roku, w 52-gą rocznicę powstania WOPR, dr Jerzy Telak i Aleksandra Czechowicz-Woźniak (Wicedyrektor MSiT) dokonali odsłonięcia ekspozycji WOPR. W uroczystości udział wzieli między innymi: Poseł na Sejm RP Piotr van den Coghen, Dyrektor Fundacji Sportów Olimpijskich Włodzimierz Kleniewski, Prezes AQUA ŻYRARDÓW Taida Sochańska, Prezes Związku Sportowego Ratownictwa Wodnego Bernard Motylewski, Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Krzysztof Zbrojkiewicz, Wiceprzewodniczący GKR Milan Wilhelmii, członek GKR, Prezes Tarnobrzeskiego WOPR Józef Salik, z WOPR w Warszawie Prezes Jacek Krawczyk i wiceprezes Marek Grodzki, Prezes Żyrardowskiego WOPR Krzysztof Kokosza, kapelan WOPR ks. Zdzisław Kąkol, doradca Prezesa WOPR, wieloletni wiceprezes Zarządu Głównego WOPR Bogdan Głowacki, Przewodniczący Kapituły Odznaczeń WOPR Jerzy Gołębiowski. Wśród eksponatów znalazło się drewniane koło z linką, wiosło złamane przez J. Krawczyka podczas Mistrzostw Świata w Sofii, medale Mistrzostw Świata i Europy Wojciecha Blechara, Zofi Krawczyk, J. Krawczyka, Ryszarda Sielskiego, Krzysztofa Wabicza, Reprezentacji Polski Juniorów, I Zimowych Mistrzostw Polski w Skierniewicach, Grand Prix Polski w Żyrardowie, odznaczenia, publikacje, zdjęcia... Autorem projektu i wykonawcą ekspozycji w MSiT jest instruktor WOPR Krzysztof Piotrowicz.

Więcej…
 
ZWIĄZEK SPORTOWY RATOWNIKÓW WODNYCH
Poniedziałek, 07 Kwiecień 2014 13:19

1W dniu 6 kwietnia 2014 roku w Skierniewicach zebrała się grupa inicjująca utworzenie Związku Sportowego Ratownictwa Wodnego. W spotkaniu udział wzięli między innymi wiceprezydent ILSE dr Jerzy Telak, Prezes WOPR Województwa Łódzkiego Andrzej Jankowski, doradca Prezesa WOPR ds. Sportu Bernard Motylewski, Przewodniczący Komisji WOPR ds. Sportu Tomasz Kozioł, Prezes Żyrardowskiego WOPR Krzysztof Kokosza. ZSRW pragnie przyjąć jako cel organizację i koordynowanie działań związanych z uprawianiem i upowszechnianiem sportowego ratownictwa wodnego poprzez organizację zawodów, prowadzenie ewidencji zawodników i trenerów oraz opracowywanie regulaminów sportowych. ZSRW zakłada także prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych, w tym nauki pływania i doskonalenia umiejętności pływackich. Członkowie inicjujący tworzenie Związku widzą potrzebę współpracy z jednostkami WOPR i innymi podmiotami prowadzącymi działalność w zakresie bezpieczństwa osób przebywających na obszarach wodnych, a także z jednostkami sportowymi oraz zagranicznymi organizacjami i międzynarodowymi federacjami współzawodnictwa sportowego. W trakcie spotkania przyjęto projekt Statutu, wybrano na Prezesa Bernarda Motylewskiego i członków Zarządu: Joannę Charzewską, Adama Jabłońskiego, Krzysztofa Kokoszę, Tomasza Kozioła, Piotra Kucharskiego, Kacpra Pigułę.

Więcej…
 
TARGI WIATR I WODA 2014
Poniedziałek, 07 Kwiecień 2014 09:46

wiatr_i_woda_1_-_18o3OMpLCmmnGXqrKGY6sW dniach 3-6 kwietnia 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się XXVI Targi WIATR i WODA, w których wzięło udział 453 wystawców z 13 krajów, a odwiedziło je ponad 40 000 osób. WOPR był jednym z tradycyjnych patronów honorowych Targów. Podczas ceremonii otwarcia dr Jerzy Telak podziękował Marszałkowi Województwa Zachodniopmorskiego Olgierdowi Geblewiczowi za wdrożenie orginalnych rozwiązań w tworzeniu systemu bezpieczeństwa wodnego. Tegoroczne Targi WIATR i WODA były największą w historii prezentacją oferty polskich firm z branży przemysłu jachtowego – producentów zaawansowanych technologicznie wyrobów, zdobywających światowe rynki. Targi były wielkim żeglarskim świętem, forum wymiany opinii i doświadczeń amatorów sportów wodnych, a także ważnym wydarzeniem z udziałem gwiazd sportów wodnych, olimpijczyków, zawodników regatowych, podróżników i odkrywców, które pobudzało zainteresowania różnymi formami sportu i turystyki oraz krajoznawstwa.

Więcej…
 
GRAND PRIX POLSKI W ŻYRARDOWIE
Niedziela, 06 Kwiecień 2014 00:00

1W dniu 5 kwietnia 2014 roku na pływalni AQUA w Żyrardowie wiceprezydent International Life Saving Federation of Europe dr Jerzy Telak, zastępca Prezydenta miasta Żyrardów Grzegorz Obłędowski i Prezes AUQA Żyrardów Taida Sochańska dokonali uroczystego otwarcia II rundy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym 2014. Zawody pod patronatem Prezydenta Żyrardowa Andrzeja Wilka zorganizowało Żyrardowskie Powiatowe WOPR z Prezesem Krzysztofem Kokoszą na czele, AQUA Żyrardów i Komisja ds. Sportu WOPR. Patronem medialnym był "Głos Żyrardowa i okolic". Około 240 ratowników rywalizowało w 7 konkurencjach. W klasyfikacji generalnej kobiet wygrała Anna Nocoń, która pokonała Agnieszkę Tlagę i Agatę Wiertel, a wśród mężczyzn zwyciężł Arkadiusz Kula przed Bartoszem Stanielewiczem oraz ex aequo Pawłem Szulereckim i Arkadiuszem Środek.

WYNIKI

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 72

Zmień język

UK DE FR


facebook

 

 

logo_pkol

WOPR jest członkiem PKOL

Odsłon : 3452279