Strona GłównaPrawoStrukturaWładzeJEDNOSTKIILSPRZETARGIKontaktBIURO PRASOWEMapa strony
   
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
ZAWODY "CHAŃCZA 2014"
Środa, 27 Sierpień 2014 19:01

W dniu 30 sierpnia 2014 r. o godzinie 1000 na terenie kąpieliska Ośrodka Wypoczynkowego w Chańczy Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba dokonała otwarcia XIII Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie. Wojewoda Świętokrzyski tradycyjnie patronuje zawodom, które organizowane są przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach i Biuro Zarządu Wojewódzkiego WOPR w Kielcach.

argaiv1606

Więcej…
 
KPP W BYDGOSZCZY
Wtorek, 26 Sierpień 2014 00:00

alt

  • Szkolenie KPP w Bydgoszczy odbędzie się w dniach 3-7 września 2014 r.
  • Recertyfikacja KPP: 7 września 2014 r.
  • Zgłoszenia na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Tel. +48 509167167 w godzinach 930-2200
 
KONFERENCJA NAUKOWA W SOPOCIE
Poniedziałek, 25 Sierpień 2014 00:00
W dniach 28-29 października 2014 roku w Sopocie odbędzie się dziesiąta edycja konferencji "Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb", będąca spotkaniem przedstawicieli służb mundurowych oraz administracji publicznej, której celem jest przede wszystkim poznanie ich potrzeb oraz wskazanie możliwych kierunków zmian, mających na celu rozwój i poprawę skuteczności działania organów w sytuacjach kryzysowych. Komunikat: (tutaj)
 
MARATON W ŻYRARDOWIE
Wtorek, 19 Sierpień 2014 19:17

DSC_0458V Maraton Pływacki „Zalew Żyrardowski” odbył się w dniu 17 sierpnia 2014 r. z udziałem 40 pływaków. Prezes AQUA Żyrardów Taida Sochańska dokonała otwarcia zawodów. W ceremonii otwarcia udział wziął wiceprezydent ILS Federation of Europe dr Jerzy Telak, Prezes WOPR Województwa Łódzkiego Andrzej Jankowski, Sekretarz Komisji Masters przy Polskim Związku Pływackim Jacek Thiem, Radna Miasta Żyrardowa Beata Marzęda–Przybysz, Komendant PSP w Żyrardowie Andrzej Oklesiński, Prezes OSP w Żyrardowie Daniel Sawicki, Dyrektor OSiR w Żyrardowie Elżbieta Szafaryn.

Więcej…
 
SPRAWNE RATOWNICTWO
Niedziela, 17 Sierpień 2014 18:10

PR24-logo-poziomWypoczynek nad wodą to nie tylko leżenie na plaży i delektowanie się słońcem oraz kąpielami w wodzie czy jeziorze. Statystyki pokazują, że zbiorniki wodne w połączeniu z ludzką bezmyślnością mogą być niebezpieczne. W Sopocie, który jest jednym z najpopularniejszych kierunków nadmorskiego wypoczynku, cała linia brzegowa znajduje się pod kontrolą ratowników WOPR. Niemniej nie wszystkie nadbałtyckie plaże są strzeżone.

Więcej: (tutaj)

 
ŁODZIE DLA SŁUPSKIEGO WOPR
Czwartek, 14 Sierpień 2014 10:31

logo_kolor_skrotW dniu 12 sierpnia 2014 r. nad jeziorem Zegrzyńskim Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Słupski WOPR zawarli umowę na zakup 2 łodzi hybrydowych z przyczepami i silnikami oraz specjalistycznym wyposażeniem. Sprzęt przeznaczony jest do działań ratowniczych w Słowińskim Parku Narodowym, na obszarze NATURA 2000 i dorzecza rzek Przymorza oraz międzynarodowej sieci obszarów chronionych HELCOM BSPA (bałtyckie obszary chronione). Umowę podpisał zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW Krystian Szczepański i Prezes WOPR w Słupsku Piotr Dąbrowski. NFOŚiGW w 2014 r. zaplanował 10 mln PLN na dofinansowanie zakupu sprzętu (łodzi, sprzętu poszukiwawczego, osprzętu wspomagającego) dla 16 jednostek ratownictwa wodnego, w tym 200 tys. PLN na sfinansowanie monitoringu wizyjnego obszaru jez. Zegrzyńskiego, składającego się z 9 kamer obrotowych, połączonych z centrum koordynacji ratownictwa wodnego przy pomocy Internetu i radiolinii.

Więcej: (tutaj)

 
MISJA WOPR A REALIA
Środa, 13 Sierpień 2014 11:07

Z policyjnych statystyk wynika, że od maja w Polsce utonęło już ponad 230 osób. W samym lipcu życie w wodzie straciło 115 osób. To dopiero półmetek wakacji więc statystyki mogą jeszcze poszybować w górę. Podobnie było w poprzednich latach, bowiem liczba utonięć od kilku lat systematycznie rośnie. Z policyjnych danych wynika, że w 2013 roku utonęło dokładnie 438 osób, a rok wcześniej – 449. Specjaliści od lat powtarzają, że główną przyczyną utonięć jest brawura i alkohol, a nierzadko kąpiel na niestrzeżonym i niebezpiecznym akwenie. Misja WOPR – działanie na rzecz zmniejszania liczby osób tonących w wodach polskich – nie jest skutecznie realizowana.

Więcej: (tutaj)

 
PŁYWAM BEZ PROMILI
Wtorek, 12 Sierpień 2014 22:19

pywam_bez_promiliTragiczny półmetek wakacji 2014 r. Polacy wciąż nie potrafią korzystać z uroków letniego wypoczynku na obszarach wodnych. Corocznie w Polsce tonie setki osób. Polskie statystyki dotyczące liczby wypadków utonięnia należą do najgorszych w Unii Europeskiej. Wzrost liczby osób tonących wskazuje na brak wyobraźni i odpowiedzialności podczas pobytu na obszarach wodnych. Woda jest żywiołem. Według statystyk Komendy Głównej Policji od maja do dzisiaj utonęły już 318 osób. Lipiec przyniósł 126 utonięć a sierpień już 71. Wypadkom na obszarach wodnych sprzyja piękna pogoda. Od początku wakacji trwa ósma edycja kampanii społecznej „Pływam bez promili”. Akcja, jako przedsięwzięcie profilaktyczne, wychodzi naprzeciw zagrożeniom, pojawiającym się podczas wakacji dzieje się na polskich obszarach wodnych. W jej ramach ostrzeżeniom towarzyszy edukacja.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 74

Zmień język

UK DE FR


facebook

 

 

logo_pkol

WOPR jest członkiem PKOL

Odsłon : 3803410