Strona GłównaPrawoILSWOPRPrezesi WOPRMapa stronyRADA NAUKOWA
   
komunikaty
DEBATA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
Poniedziałek, 23 Wrzesień 2013 13:45

pt_6W dniu 20 września 2013 roku w Piotrkowie Trybunalskim Prezes WOPR Jerzy Telak w towarzystwie Prezesa WOPR Województwa Łódzkiego Andrzeja Jankowskiego, wiceprzewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej WOPR Milana Wilhelmi i doradcy Prezesa WOPR Bogdana Głowackiego spotkał się z Zarządem Rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim z Prezesem Leszkiem Ciechanowskim na czele. W trakcie spotkania debatowano na temat kwestii organiacyjnych Piotrkowskiego WOPR. Podczas spotkania Komendant Miejski PSP w Piotrkowie Trybunalskim st. bryg. Włodzimierz Kapiec otrzymał od Prezesa J. Telaka medal 50-lecia WOPR oraz odebrał podziękowania za wieloletnie pełnienie w WOPR funkcji Przewodniczącego Komisji Sprzętowej i Komisji Ratownictwa. Udział w debacie wzięli także byli prezesi wojewódzcy WOPR w Piotrkowie Trybunalskim Andrzej Malinowski i Witold Skrodzki. 

argaiv1303

Więcej…
 
RATOWNICY NA MEDAL
Poniedziałek, 09 Wrzesień 2013 20:00

kronikaMinęło 30 lat od XXII. Mistrzostw Świata w Ratownictwie Wodnym, przeprowadzonych na pływalni Warszawianka i jeziorku Czerniakowskim w Warszawie w dniach 10-11 września 1983 r., na których reprezentacja Polski zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej, a Wojciech Blechar został mistrzem świata w czwórboju ratowniczym.
Relacja filmowa
(tutaj).
Z albumu 50-lecia WOPR (cz. 1), (cz. 2).

XXII Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym.

Więcej…
 
POSIEDZENIE KAPITUŁY ODZNACZEŃ
Poniedziałek, 09 Wrzesień 2013 11:29
kapitua_1W dniu 9 września 2013 roku w biurze Zarządu Głównego WOPR odbyło się posiedzenie Kapituły Odznaczeń WOPR z udziałem Przewodniczącego Jerzego Gołębiowskiego oraz członkami Tomaszem Gordonem, Witoldem Ginter, Witoldem Szadokierskim, Andrzejem Włodarczykiem, Kazimierzem Żakiem i Wiesławem Paskiem. Podczas posiedzenia Prezes WOPR Jerzy Telak odznaczył byłego Przewodniczącego Kapituły Odznaczeń WOPR Henryka Struszewskiego Złotym Medalem "Za zasługi dla WOPR".Więcej…
 
MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW
Niedziela, 08 Wrzesień 2013 00:00

11835a4d5590db644b848a0139bb627a_M

W dniach 6-8 września 2013 roku na 50 m pływalni Stadio dle Nuoto oraz plaży Hakuna Matata w Riccione (Włochy), z udziałem 127 ratowników z 15 krajów Europy, w tym jedynej reprezentantki Polski Anny Nocoń (WOPR Ruda Śląska), rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w Ratownictwie Wodnym. Najlepszymi juniorkami okazały się Włoszki przed Niemkami i Hiszpankami, a wśród juniorów zwyciężyli Niemcy przed Włochami i Brytyjczykami. W klasyfikacji generalnej pierwsza była reprezentacja Niemiec (457 pkt) przed drużyną Włoch (442) i Francji (393).

Oficjalna strona Mistrzostw

Wyniki zawodów

Więcej…
 
POSIEDZENIE PREZYDIUM ZG WOPR
Sobota, 07 Wrzesień 2013 10:46

altW dniu 7 września 2013 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego WOPR, któremu przewodniczył Prezes WOPR Jerzy Telak. W trakcie posiedzenia sprawy rozwoju i łączności omówił wiceprezes ZG WOPR Tomasz Zalewski, kwestie edukacji przedstawił członek Prezydium ZG WOPR Marek Grodzki, sprawy pierwszej pomocy, promocji i współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy omówiła członek Prezydium ZG WOPR Ewa Zieliński, kwestie ratownictwa przedstawił członek Prezydium ZG WOPR Józef Salik. Gośćmi posiedzenia byli między innymi Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej WOPR Krzysztof Zbrojkiewicz i Prezes WOPR Województwa Małopolskiego Magdalena Naczk-Musiał.

Więcej…
 
ODSZEDŁ ROMUALD WOŁODŹKO
Wtorek, 03 Wrzesień 2013 10:44

altW imieniu władz krajowych WOPR i własnym wyrazy głębokiego współczucia bliskim Ś.p. Romualda Wołodźko składa Prezes WOPR Jerzy Telak.


Kolega Romuald Wołodźko był Członkiem Honorowym WOPR, starszym ratownikiem WOPR, instruktorem pływania, Honorowym Obywatelem Kościerzyny – ikoną Pomorskiego WOPR. Urodził się w dniu 8 lipca 1926 roku w Wilnie, od 1976 roku był członkiem WOPR, a owocem Jego wielkiej wrażliwości i poszanowania ludzkiego życia było założenie w 1978 roku na gdańskich Stogach Społecznej Drużyny WOPR, która na skutek nieocenionych działań na rzecz ratownictwa wodnego przekształciła się w roku 1984 w drużynę Wzorcową.

 
MANEWRY WOPR - SAR
Poniedziałek, 02 Wrzesień 2013 14:00

wopr_sar_2012WOPR Województwa Zachodniopomorskiego z Oddziałem Powiatowym WOPR w Świnoujściu organizuje centralne szkolenie specjalistyczne z zakresu ratownictwa morskiego Manewry WOPR-SAR, które odbędzie się w dniach 20-22 września 2013 roku w Świnoujściu. Celem szkolenia jest przygotowanie ratowników WOPR do prowadzenia akcji i udziału w operacjach ratowniczych z dużą liczbą osób zagrożonych i poszkodowanych na wodach morskich, które obejmuje nauczanie i doskonalenie technik ratowniczych nie objętych programami kursów na poszczególne stopnie ratowników WOPR. W programie szkolenia przewidziano wspólne ćwiczenia ratowników WOPR i SAR oraz doskonalenie umiejętności niesienia pierwszej pomocy w zdarzeniach na wodach morskich. Szczegóły dotyczące szkolenia dostępne na stronie WOPR Woj. Zachodniopomorskiego (tutaj).

 
CHAŃCZA 2013
Poniedziałek, 02 Wrzesień 2013 13:06

chacza_1W dniu 31 sierpnia 2013 roku nad jeziorem Chańcza Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba dokonała otwarcia XII Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie. W uroczystości otwarcia wziął udział Prezes WOPR Jerzy Telak, poseł na Sejm RP, Prezes Wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych Mirosław Pawlak, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego Andrzej Martoś, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach nadbryg. Zbigniew Muszczak, Prezes jednostki wojewódzkiej WOPR w Kielcach Wacław Mozer i inni. Celem zawodów było przygotowanie ratowników do działania w sytuacjach kryzysowych na wodach oraz wyłonienie najlepszych z 60. drużyn z WOPR, PSP, Policji i OSP. Współorganizatorami zawodów byli: ŚUW, PSP, WOPR, OSP, Świętokrzyski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Mistrzostwo zdobyła drużyna WOPR Starachowice wyprzedzając zespoły OSP z Brzezia i OSP Kowale.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 81

Zmień język

UK DE FR


facebook

Odsłon : 5077398