Strona GłównaPrawoILSWOPRPrezesi WOPRMapa stronyRADA NAUKOWA
   
konferencje

Partnerzy

pmp_plus_numery_ratunkowe_wopr_2

WSPÓŁPRACA


RATEX

krzyzmaltanski-1
PODWODNIK

podwodnik.org.pl

facebook.com/podwodnik

 

komunikaty
W PORCIE W DOBIEGNIEWIE
Wtorek, 20 Sierpień 2013 12:09

1W dniu 19 sierpnia 2013 roku Prezes WOPR Jerzy Telak spotkał się w porcie w Dobiegniewie z członkiem Prezydium Zarządu Głównego WOPR Ewą Zieliński, członkiem Komisji ds. Zarządzania WOPR, Prezesem jednostki terenowej WOPR we Włocławku Robertem Malinowskim, członkiem Komisji ds. Edukacji WOPR, Wiceprezesem WOPR we Włocławku Sławomirem Mularskim oraz Kierownikiem Drużyny WOPR w Przyjezierzu Józefem Michalakiem. Podczas spotkania R. Malinowski zrelacjonował działania w zakresie zabezpieczenia ratowniczego zawodów rozgrywanych na Zalewie Włocławskim w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Omówiono sytuację po X Zjeździe Krajowym WOPR, a także przykłady łamania Statutu, uchwał Zjazdu Krajowego i Zarządu Głównego WOPR oraz rozpowszechnia nieprawdziwych informacji, przez niektórych byłych członków Zarządu Głównego WOPR, prezesów jednostek wojewódzkich WOPR.

argaiv1038

Więcej…
 
U PREZYDENTA WSG W BYDGOSZCZY
Poniedziałek, 19 Sierpień 2013 00:00
1W dniu 19 sierpnia 2013 roku wiceprezydent International Life Saving Federation of Europe, Prezes WOPR dr Jerzy Telak w towarzystwie członka Prezydium Zarządu Głównego WOPR Ewy Zieliński spotkał się z Prezydentem Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy Krzysztofem Sikorą i Kanclerzem WSG Filipem Sikorą. Prezes J. Telak uhonorował Prezydenta WSG K. Sikorę medalem 50-lecia WOPR, dziękując za zaangażowanie w sprawy ratownictwa wodnego, w tym zorganizowanie dwóch Międzynarodowych Konferencji Naukowych dotyczących spraw ratownictwa wodnego oraz bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych w 2011 i 2013 roku. W trakcie spotkania omówiono dotychczasowe efekty współpracy oraz możliwości nawiązania ścisłych relacji WSG z WOPR i ILSE.
Więcej…
 
PIKNIK WEAR IT POLAND
Niedziela, 18 Sierpień 2013 22:00

wear_it_1W dniu 18 sierpnia 2013 roku na plaży Miejskiej w Gdyni odbył się Piknik Wear It Poland zorganizowany, w ramach przedsięwzięć profilaktycznych, przez WOPR przy współpracy partnerów Operatora Sieci Plus i PZU. W trakcie Pikniku ratownicy i instruktorzy WOPR prezentowali jak i kiedy należy używać kamizelek ratunkowych oraz co robić gdy ktoś jest świadkiem wypadku na obszarze wodnym. W programie znalazły się pozorowane akcje ratunkowe, pokazy psów ratowników WOPR, nauka pierwszej pomocy oraz ćwiczenia z posługiwania się deską i kajakiem ratowniczym. Dla najmłodszych uczestników zorganizaowane zostały zabawy i konkursy z nagrodami tj. kamizelki ratunkowe, przejażdżki łodzią ratowniczą i upominki od sponsorów. Piknik, którego gościem był Prezes WOPR Jerzy Telak, a gospodarzem Prezes Gdyńskiego WOPR Andrzej Bełżyński i członek Głównej Komisji Rewizyjnej WOPR Kuba Friedenberger, w godzinach porannych był relacjonowany przez Krzysztofa Ibisza w Polsat News. Na Piknik przybyło i aktywnie w nim uczestniczyło wielu instruktorów i ratowników WOPR z różnych regionów Polski. Bądź Wear It i noś kamizelki asekuracyjne!

 

Więcej…
 
MARATON W ŻYRARDOWIE
Niedziela, 18 Sierpień 2013 21:30

zyrardow__11 W dniu 18 sierpnia 2013 roku w Żyrardowie odbył się IV Maraton Pływacki "Zalew Żyrardowski", którego organizatorem było Żyrardowskie Powiatowe WOPR, AQUA ŻYRARDÓW Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników. Patronat nad maratonem objął Prezydent Miasta Żyrardowa Andrzej Wilk, Głos Żyrardowa i Okolic, Żyroskop. Maraton - wg słów Prezesa Żyrardowskiego WOPR Krzysztofa Kokoszy - wchodzi w zakres przedsięwzięć profilaktycznych WOPR prowadzonych na rzecz bezpiecznego pobytu osób na obszarach wodnych poprzez upowszechnianie pływania oraz promuje aktywny wypoczynek i zdrowe spędzanie wolnego czasu. Zawodnicy rywalizowali na dystansach: 500 m (do lat 12), 1000 m (do lat 16), 2000 m (masters - pow. 50 lat), 2000 m (OPEN kobiet), 2900 m (OPEN mężczyzn).
Regulamin, plakat

 

Więcej…
 
W DĘBKACH BEZPIECZNIE
Niedziela, 18 Sierpień 2013 21:26

debki_1W dniu 17 sierpnia 2013 roku na kąpielisku nadmorskim w Dębkach, w ramach akcji profilakycznych WOPR oraz projektu Bezpieczne Wakacje z Plusem, odbyły się pokazy ratownictwa wodnego z użyciem specjalistycznego sprzętu przeprowadzone przez ratowników WOPR, które były relacjonowane przez Krzysztofa Ibisza w telewizji Polsat News. Przy tej okazji Prezes WOPR Jerzy Telak spotkał się z Prezesem Wejherowskiego WOPR Januszem Grothem oraz ratownikami WOPR z kąpieliska nadmorskiego w Dębkach. Podczas spotkania rozmawiano o kwestiach bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych, w tym na kąpiliskach nadmorskich i śródlądowych, na których pracują ratownicy WOPR. Gośćmi specjalnymi na plaży w Dębkach byli mistrzowie piłki siatkowej Sebastian Świderski i Piotr Gacek.

 

Więcej…
 
TARGI WIATR I WODA '2013 W GDYNII
Piątek, 16 Sierpień 2013 00:00

wiw_1W dniu 15 sierpnia 2013 roku w Przystani Jachtowej Marina Gdynia Prezes WOPR Jerzy Telak wziął udział w uroczystym otwarciu 8 edycji Targów Sportów Wodnych i Festiwalu Żeglarskiego WIATR I WODA na wodzie przeprowadzonym przez Prezesa Murator Expo Jacka Oryla. W trakcie ceremoni otwarcia J. Telak uhonorował Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka oraz Prezesa Parker Poland Philipa Scotta medalami 50-lecia WOPR. Podczas Targów ratownicy Gdyńskiego WOPR, przygotowani przez Prezesa Andrzeja Bełżyńskiego i instruktora wykładowcę WOPR Kubę Friedenbergera, przeprowadzili szereg atrakcyjnych pokazów taktyki i technik z zakresu ratownictwa wodnego oraz niesienia pierwszej pomocy.

 

Więcej…
 
BCT GDYNIA MARATHON 2013
Wtorek, 13 Sierpień 2013 09:17

ulotka_A5_-_PL_BCT_2013W dniu 25 sierpnia 2013 roku przy Bulwarze w Gdynii organizatorzy BCT Gdynia Marathon 2013 zapraszają do udziału w indywidualnym wyścigu open na dystansie 2950 m. Dla każdego uczestnika (wymóg ukończone 14 lat) przewidziana jest okazjonalna koszulka i czepek firmy ARENA. Do kolejnej otwartej konkurencji sztafety 4x200 m można zgłaszać zespoły mieszane, bez względu na wiek i płeć. Zawody będą odbywały się zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, które zapewnią ratownicy Gdyńskiego WOPR. Patronami honorowymi Maratonu są: Minister Sportu i Turystyki RP Joanna Mucha, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski, a patronem medialnym jest Dziennik Bałtycki, TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, plywanie.pl oraz Namiary na Morze i Handel. Organizację maratonu wspierają: WOPR, Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Helu, Polski Związek Pływacki, SJ Consulting, Radmor, Swissmed, Formoza RIB, Hotel Nadmorski, firma Arena. Szczegóły na stronie www.bctgdyniamarathon.pl


 

 
MEDALISTA WORLD MASTERS GAMES
Wtorek, 13 Sierpień 2013 09:16

alt Na World Masters Games Torino 2013, zawodach z blisko 30. dyscyplinami sportowymi, członek WOPR (Lubuskie) Ryszard Sielski zdobył, w swojej kategorii wiekowej, medale w pływaniu – srebrny za 2 miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym, brązowy za 3 miejsce na 400 m st. zmiennym oraz zajął 4 miejsce na 200 m st. klasycznym, 5 był na 200 m st. zmiennym, a na 800 m st. dowolnym został sklasyfikowany na 6 pozycji.

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 80

Zmień język

UK DE FR


facebook

Odsłon : 4805413