Strona GłównaPrawoILSWOPRPrezesi WOPRMapa stronyRADA NAUKOWA
   
konferencje

Partnerzy

pmp_plus_numery_ratunkowe_wopr_2

WSPÓŁPRACA


RATEX

krzyzmaltanski-1
PODWODNIK

podwodnik.org.pl

facebook.com/podwodnik

 

komunikaty
CHAŃCZA 2013
Poniedziałek, 02 Wrzesień 2013 13:06

chacza_1W dniu 31 sierpnia 2013 roku nad jeziorem Chańcza Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba dokonała otwarcia XII Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie. W uroczystości otwarcia wziął udział Prezes WOPR Jerzy Telak, poseł na Sejm RP, Prezes Wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych Mirosław Pawlak, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego Andrzej Martoś, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach nadbryg. Zbigniew Muszczak, Prezes jednostki wojewódzkiej WOPR w Kielcach Wacław Mozer i inni. Celem zawodów było przygotowanie ratowników do działania w sytuacjach kryzysowych na wodach oraz wyłonienie najlepszych z 60. drużyn z WOPR, PSP, Policji i OSP. Współorganizatorami zawodów byli: ŚUW, PSP, WOPR, OSP, Świętokrzyski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Mistrzostwo zdobyła drużyna WOPR Starachowice wyprzedzając zespoły OSP z Brzezia i OSP Kowale.

argaiv1970

Więcej…
 
POŻEGNANIE LATA - Z NAMI BEZPIECZNIE
Niedziela, 01 Wrzesień 2013 00:00

DSC05914aW dniu 31 sierpnia 2013 roku na Kąpielisku „Klekot” we Włoszczowie z okazji Pożegnania Lata 2013 roku odbyła się rekreacyjna impreza na świeżym powietrzu, której towarzyszyły występy dzieci i młodzieży z Wakacyjnych Warsztatów Wokalnych prowadzonych w sezonie letnimi w Domu Kultury. Impreza miała bogaty program z zawodami z różnymi konkurencjami i zabawami dla przybyłych w tym dniu rodzin z dziećmi. Gwoździem programu były pokazy ratownictwa wodnego oraz przeprowadzona przez wykwalifikowaną kadrę ratowników WOPR nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Uczestnicy Ci młodsi jak i starsi mogli poznać metody oraz nauczyć sie podstawowych czynności ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Więcej…
 
"LUBUSZANIE" W BIURZE ZG WOPR
Czwartek, 29 Sierpień 2013 08:51
DSC03434

W dniu 29 sierpnia 2013 roku w biurze Zarządu Głównego WOPR Prezes WOPR Jerzy Telak spotkał się z Wiceprezesem WOPR Województwa Lubuskiego Krzysztofem Turowskim i Kierownikiem Biura WOPR Województwa Lubuskiego Lilianną Fabisiak. W trakcie spotkania rozmawiano o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych w województwie lubuskim oraz szkoleniach ratowników wodnych. K. Turowski i L. Fabisiak zapoznali się z zasadami funkcjonowania biura ZG WOPR.

Więcej…
 
"BEZPIECZNE WAKACJE" W GDAŃSKU
Poniedziałek, 26 Sierpień 2013 12:00

1185639_355287234601777_1775866536_nW niedzielę 25 sierpnia na pląży miejskiej w Gdańsku Wodna Grupa Interwencyjna zaprezentowała techniki ratownictwa z użyciem paralotni, łodzi motorowych, quada oraz specjalistycznego sprzętu ratnkowego, w tym desek i kajaków ratowniczych, a także pracę psa - ratownika. Przedstawiono również kąpielisko, na któym pracują wyłącznie ratowniczki WOPR. Pokazy w ramach programu "Bezpieczne wakacje z Plusem" emitowane były na żywo przez telewizję POLSAT NEWS i POLSAT, a prowadzącym był Krzysztof Ibisz.

 
BEZPIECZNE WAKACJE Z PLUSEM
Poniedziałek, 26 Sierpień 2013 11:32

2Zasady udzielania pierwszej pomocy, promocja numer ratunkowego nad wodą 601 100 100, pokazy ratownictwa, a także wiele cennych wskazówek na temat bezpiecznego zachowania nad wodą były prezentowane na sopockiej plaży dla telewizji POLSAT NEWS w sobotę 24 sierpnia 2013 roku. Podczas 6-ciu wejść na żywo razem z Krzysztofem Ibiszem ratownicy Sopockiego WOPR przedstawili podstawowe akcje ratownicze (uraz kręgosłupa po skoku z molo, akcję ze skuterem z platformą oraz akcje z zasobnikiem), a na koniec pokazano pracę Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego i numeru 601 100 100.

 

Więcej…
 
W PORCIE W DOBIEGNIEWIE
Wtorek, 20 Sierpień 2013 12:09

1W dniu 19 sierpnia 2013 roku Prezes WOPR Jerzy Telak spotkał się w porcie w Dobiegniewie z członkiem Prezydium Zarządu Głównego WOPR Ewą Zieliński, członkiem Komisji ds. Zarządzania WOPR, Prezesem jednostki terenowej WOPR we Włocławku Robertem Malinowskim, członkiem Komisji ds. Edukacji WOPR, Wiceprezesem WOPR we Włocławku Sławomirem Mularskim oraz Kierownikiem Drużyny WOPR w Przyjezierzu Józefem Michalakiem. Podczas spotkania R. Malinowski zrelacjonował działania w zakresie zabezpieczenia ratowniczego zawodów rozgrywanych na Zalewie Włocławskim w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Omówiono sytuację po X Zjeździe Krajowym WOPR, a także przykłady łamania Statutu, uchwał Zjazdu Krajowego i Zarządu Głównego WOPR oraz rozpowszechnia nieprawdziwych informacji, przez niektórych byłych członków Zarządu Głównego WOPR, prezesów jednostek wojewódzkich WOPR.

Więcej…
 
U PREZYDENTA WSG W BYDGOSZCZY
Poniedziałek, 19 Sierpień 2013 00:00
1W dniu 19 sierpnia 2013 roku wiceprezydent International Life Saving Federation of Europe, Prezes WOPR dr Jerzy Telak w towarzystwie członka Prezydium Zarządu Głównego WOPR Ewy Zieliński spotkał się z Prezydentem Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy Krzysztofem Sikorą i Kanclerzem WSG Filipem Sikorą. Prezes J. Telak uhonorował Prezydenta WSG K. Sikorę medalem 50-lecia WOPR, dziękując za zaangażowanie w sprawy ratownictwa wodnego, w tym zorganizowanie dwóch Międzynarodowych Konferencji Naukowych dotyczących spraw ratownictwa wodnego oraz bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych w 2011 i 2013 roku. W trakcie spotkania omówiono dotychczasowe efekty współpracy oraz możliwości nawiązania ścisłych relacji WSG z WOPR i ILSE.
Więcej…
 
PIKNIK WEAR IT POLAND
Niedziela, 18 Sierpień 2013 22:00

wear_it_1W dniu 18 sierpnia 2013 roku na plaży Miejskiej w Gdyni odbył się Piknik Wear It Poland zorganizowany, w ramach przedsięwzięć profilaktycznych, przez WOPR przy współpracy partnerów Operatora Sieci Plus i PZU. W trakcie Pikniku ratownicy i instruktorzy WOPR prezentowali jak i kiedy należy używać kamizelek ratunkowych oraz co robić gdy ktoś jest świadkiem wypadku na obszarze wodnym. W programie znalazły się pozorowane akcje ratunkowe, pokazy psów ratowników WOPR, nauka pierwszej pomocy oraz ćwiczenia z posługiwania się deską i kajakiem ratowniczym. Dla najmłodszych uczestników zorganizaowane zostały zabawy i konkursy z nagrodami tj. kamizelki ratunkowe, przejażdżki łodzią ratowniczą i upominki od sponsorów. Piknik, którego gościem był Prezes WOPR Jerzy Telak, a gospodarzem Prezes Gdyńskiego WOPR Andrzej Bełżyński i członek Głównej Komisji Rewizyjnej WOPR Kuba Friedenberger, w godzinach porannych był relacjonowany przez Krzysztofa Ibisza w Polsat News. Na Piknik przybyło i aktywnie w nim uczestniczyło wielu instruktorów i ratowników WOPR z różnych regionów Polski. Bądź Wear It i noś kamizelki asekuracyjne!

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 81

Zmień język

UK DE FR


facebook

Odsłon : 4868472