Strona GłównaPrawoILSWOPRPrezesi WOPRMapa stronyRADA NAUKOWA
   
komunikaty
SZCZECIŃSKIE CKR WOPR
Poniedziałek, 29 Lipiec 2013 19:22

W Województwie Zachodniopomorskim od 2010 roku działa Centrum Koordynacji Ratownictwa WOPR. Przez pierwsze 2 lata CKR WOPR w Szczecinie funkcjonowało wyłącznie podczas sezonu letniego (15 czerwca - 15 września), ale od drugiej połowy 2012 roku działa przez 7 dni w tygodniu, w systemie całorocznym i 24. godzinnym. Celem Centrum jest koordynacja, dysponowanie siłami i środkami WOPR w akcjach ratowniczych wywołanych poprzez numer alarmowy 601 100 100 na terenie Województwa Zachodniopomorskiego. Szczeciński CKR współpracuje z CKRW WOPR w Sopocie i innymi służbami dbającymi o bezpieczeństwo na wodach morskich i śródlądowych. Dyspozytorami CKR są ratownicy WOPR z wieloletnim stażem na kąpieliskach, którzy do dyspozycji mają profesjonalny system łączności radiowej, telefonicznej i informatyczynej. W 2013 roku do 28 lipca CKR Szczecin koordynowało ponad 90 akcji ratowniczych. WOPR Zachodniopomorski współpracuje z Policją, Strażą Pożarną, Ratownictwem Medycznym, SAR itd. Ratownicy WOPR z Grup Interwencyjnych i pracujący na kąpieliskach morskich i śródlądowych wypełnili około 250 kart ewidencjonujących akcje na obszarach wodnych (50 osób uratowanych, 12 akcji poszukiwawczych). CKR włączał się także w przedsięwzięcia profilaktyczne i prewencyjne oraz akcje ratowania mienia i zwierząt.

argaiv1235

 
WSPÓŁPRACA Z "POLSKIE LNG"
Poniedziałek, 29 Lipiec 2013 19:19

alt W Świnoujściu WOPR podjął współpracę ze spółką Polskie LNG, budującą na prawobrzeżu terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG). Wspólny dla WOPR i Polskie LNG program pt. "Błękitna energia" ma na celu edukację w zakresie bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a także promocję plaży na Warszowie. "Woda to żywioł, z którym bezwzględnie trzeba się liczyć. Jako największy inwestor w regionie, odpowiedzialny sąsiad lokalnej społeczności w Świnoujściu, jesteśmy zobowiązani wspierać inicjatywy poprawiające bezpieczeństwo" - tak tłumaczył zaangażowanie Polskiego LNG w program dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej spółki Maciej Mazur i dodał, że program "Błękitna energia" to nie tylko "Błękitna Szkoła Pierwszej Pomocy" na Warszowie. W dniach 3-4 sierpnia 2013 roku odbędą się z m. in. Mistrzostwa Polski w ratownictwie morskim, a we wrześniu br. rozpoczną się akcje pt. "Ja już wiem" i "Pomóż sobie pomagając innym", których adresatem będą dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy Świnoujścia.

Więcej…
 
SOPOCKIE CKRW
Poniedziałek, 22 Lipiec 2013 15:22

alt W weekend 20-21 lipca 2013 roku dyspozytorzy numeru ratunkowego nad wodą 601 100 100 z Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Sopocie, Przemysław Browarczyk i Krzysztof Hewelt, koordynowali 35 akcji ratunkowych z bezpośrednim zagrożeniem życia lub zdrowia, w trakcie których uratowano 45 osób. Piękna, słoneczna pogoda ponująca podczas tego weekendu nad Zatoką Gdańską przyciągnęła na sopocką plażę tysiące osób, a silny wiatr i prądy wsteczne spowodowały, że warunki do kąpieli i pływania były bardzo trudne. Dyspozytorzy CKRW w Sopocie podczas prowadzonych akcji tradycyjnie współpracowali z Pogotowiem Ratunkowym, Policją, Państwową Strażą Pożarną, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa.

Więcej…
 
PUCHAR POLSKI W USTCE
Niedziela, 14 Lipiec 2013 10:54

logo_Ustka_2013W dniu 20 lipca 2013 roku na kąpielisku przy plaży wschodniej w Ustce zostały rozegrane zawody sportowe o Puchar Polski w Ratownictwie Wodnym, których organizatorem był WOPR oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce. Najlepsi, najsprawniejsi ratownicy wodni z całego kraju, rywalizowali w indywidualnych, widowiskowych konkurencjach sportowego ratownictwa wodnego. Zwycięzcy odebrali medale, puchary i nagrody finansowe ufundowane przez WOPR oraz sponsorów tj.: Operatora Sieci Plus, PZU, PVA. Najlepszą zawodniczką okazała się Magdalena Zarzycka, która po bardzo zaciętej rywalizacji wyprzedziła Dagnę Dybałę oraz Katarzynę Jakubiuk. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Radosław Machniewicz, a na kolejnych stopniach podium uplasowali się Edward Mężyk i Wojciech Kotowski. Podczas ceremonii zamknięcia Pucharu, wśród zawodników zostały rozlosowane dwa smartfony LG ufundowane przez Operatora Sieci Plus. W godzinach przedpołudniowych zawody były relacjonowane przez Polsat, Polsat News, TV Słupsk i Radio PIN. WOPR od dziesięciu lat korzysta z numeru 601 100 100, a wraz z wieloma partnerami, od 2007 roku - w ramach przedsięwzięć profilaktycznych i prewncyjnych - na terenach przywodnych, otwartych obszarach wodnych, kąpieliskach i w miejcach wyznaczonych do kąpieli, w tym podczas zawodów sportowych, prowadzi akcję Pływam bez promili.

Więcej…
 
SPORTOWA REPREZENTACJA
Niedziela, 14 Lipiec 2013 10:06
Kadra WOPR jest powoływana okresowo spośród zawodników osiągających najlepsze wyniki w sportowym ratownictwie wodnym. Komisja WOPR ds. Sportu określa zawodnikom minimalne wyniki kwalifikacyjne oraz wskazuje zawody, na których można je osiągnąć. Ostatnio została powołana kadra WOPR (do pobrania tutajna okres od 1 lipca do 31 grudnia 2013 roku. Na poszczególne międzynarodowe zawody w sportowym ratownictwie wodnym reprezentacja Polski jest odrębnie wyłaniana z będących w nawyższej formie zawodników kadry.
 
SZKOLENIE SRW i MI
Sobota, 13 Lipiec 2013 16:09

alt W dniu 19 lipca 2013 roku w Ośrodku Szkolenia WOPR TAMA w Rajgrodzie Prezes dr Jerzy Telak zakończył szkolenie starszych ratowników wodnych, młodszych instruktorów WOPR i instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego. Przed zakończeniem J. Telak i wiceprezes Zarządu Głównego WOPR dr Tomasz Zalewski spotkali się z uczestnikami szkolenia, którego kierownikiem był członek Prezydium Zarządu Głównego WOPR, instruktor WOPR Marek Grodzki, prowadzącą zajęcia członek ZG WOPR, instruktor wykładowca WOPR Ewa Zieliński, a asystentami instruktorzy WOPR Katarzyna Włodarczyk, Dariusz Krawiec, Remigiusz Olejniczak i Koordynator numeru ratunkowego 601 100 100 Maciej Dziubich. Do komisji egzaminacyjnej powołani zostali dr T. Zalewski i Przewodniczący Komisji ds. Edukacji WOPR Grzegorz Lewandowski. Po udziale we wszystkich zajęciach i zdaniu egzaminów absolwentom szkolenia zostały nadane stopnie starszych ratowników wodnych i młodszych instruktorów WOPR oraz otrzymali zaświadczenia o ukończeniu szkolenia instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego wg programu z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747).

Więcej…
 
SZKOLENIE INSTRUKTORÓW
Sobota, 13 Lipiec 2013 15:50

alt W dniu 19 lipca 2013 roku w Ośrodku Szkolenia WOPR TAMA w Rajgrodzie Prezes dr Jerzy Telak zakończył szkolenie instruktorów WOPR i instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego. Przed zakończeniem J. Telak i wiceprezes Zarządu Głównego WOPR dr Tomasz Zaleski rozmawiali uczestnikami szkolenia o bieżących sprawach WOPR i roli w nim instruktorów. Kierownikiem szkolenia był członek Prezydium Zarządu Głównego WOPR, instruktor WOPR Marek Grodzki, prowadzącą zajęcia członek ZG WOPR, instruktor wykładowca WOPR Ewa Zieliński, a asystentami instruktorzy WOPR Dariusz Krawiec i Remigiusz Olejniczak. Komisję egzaminacyjną stanowili dr T. Zalewski i Przewodniczący Komisji ds. Edukacji WOPR Grzegorz Lewandowski. Po wzięciu udziału we wszystkich zajęciach i zdaniu egzaminów siedniu uczestnikom szkolenia zostały nadane stopnie instruktorów WOPR oraz wręczone zaświadczenia o ukończeniu szkolenia instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym).

Więcej…
 
SPOTKANIE Z PREZYDENTEM RP
Środa, 10 Lipiec 2013 18:00

alt W dniu 10 lipca 2013 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski spotkał się z reprezentacją Polski na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich - The World Games 2013. W trakcie spotkania Prezydent RP życzył wyjeżdżającej na igrzyska polskiej reprezentacji sukcesów i wzrostu popularności nieolimpijskich dyscyplin sportu oraz wreczył biało-czerwoną flagę. W 2017 r. Igrzyska Sportów Nieolimpijskich zostaną zorganizowane we Wrocławiu. B. Komorowski, gratulując konsekwencji i wyobraźni gopodarzom The World Gems 2017, które doprowadziły do powierzenia Polsce wielkiego i ambitnego zadania, wskazał na przyczynianie się dzięki temu do promocji Polski na świecie, zmiany stylu życia w naszym kraju, bezpośredniego angażowania się wielu osób w uprawianie nieolimpijskich dyscyplin sportowych. W spotkaniu tym wzięli udział między innymi: Minister Sportu i Turystyki Anna Mucha, Przewodniczący Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andzrej Kraśnicki, Prezydent miasta Wrocław Rafał Dutkiewicz, przedstawiciel Prezesa WOPR - członek Zarządu Głównego WOPR - Krzysztof Piotrowski.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 78

Zmień język

UK DE FR


facebook

Odsłon : 4365259