Strona GłównaPrawoILSWOPRPrezesi WOPRMapa stronyRADA NAUKOWA
   
konferencje

Partnerzy

pmp_plus_numery_ratunkowe_wopr_2

WSPÓŁPRACA


RATEX

krzyzmaltanski-1
PODWODNIK

podwodnik.org.pl

facebook.com/podwodnik

 

komunikaty
TARGI WIATR I WODA '2013 W GDYNII
Piątek, 16 Sierpień 2013 00:00

wiw_1W dniu 15 sierpnia 2013 roku w Przystani Jachtowej Marina Gdynia Prezes WOPR Jerzy Telak wziął udział w uroczystym otwarciu 8 edycji Targów Sportów Wodnych i Festiwalu Żeglarskiego WIATR I WODA na wodzie przeprowadzonym przez Prezesa Murator Expo Jacka Oryla. W trakcie ceremoni otwarcia J. Telak uhonorował Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka oraz Prezesa Parker Poland Philipa Scotta medalami 50-lecia WOPR. Podczas Targów ratownicy Gdyńskiego WOPR, przygotowani przez Prezesa Andrzeja Bełżyńskiego i instruktora wykładowcę WOPR Kubę Friedenbergera, przeprowadzili szereg atrakcyjnych pokazów taktyki i technik z zakresu ratownictwa wodnego oraz niesienia pierwszej pomocy.

argaiv1805

 

Więcej…
 
BCT GDYNIA MARATHON 2013
Wtorek, 13 Sierpień 2013 09:17

ulotka_A5_-_PL_BCT_2013W dniu 25 sierpnia 2013 roku przy Bulwarze w Gdynii organizatorzy BCT Gdynia Marathon 2013 zapraszają do udziału w indywidualnym wyścigu open na dystansie 2950 m. Dla każdego uczestnika (wymóg ukończone 14 lat) przewidziana jest okazjonalna koszulka i czepek firmy ARENA. Do kolejnej otwartej konkurencji sztafety 4x200 m można zgłaszać zespoły mieszane, bez względu na wiek i płeć. Zawody będą odbywały się zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, które zapewnią ratownicy Gdyńskiego WOPR. Patronami honorowymi Maratonu są: Minister Sportu i Turystyki RP Joanna Mucha, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski, a patronem medialnym jest Dziennik Bałtycki, TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, plywanie.pl oraz Namiary na Morze i Handel. Organizację maratonu wspierają: WOPR, Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Helu, Polski Związek Pływacki, SJ Consulting, Radmor, Swissmed, Formoza RIB, Hotel Nadmorski, firma Arena. Szczegóły na stronie www.bctgdyniamarathon.pl


 

 
MEDALISTA WORLD MASTERS GAMES
Wtorek, 13 Sierpień 2013 09:16

alt Na World Masters Games Torino 2013, zawodach z blisko 30. dyscyplinami sportowymi, członek WOPR (Lubuskie) Ryszard Sielski zdobył, w swojej kategorii wiekowej, medale w pływaniu – srebrny za 2 miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym, brązowy za 3 miejsce na 400 m st. zmiennym oraz zajął 4 miejsce na 200 m st. klasycznym, 5 był na 200 m st. zmiennym, a na 800 m st. dowolnym został sklasyfikowany na 6 pozycji.

 
NA WODACH W 2012 ROKU
Poniedziałek, 12 Sierpień 2013 07:48

Wyciąg z raportu MSW o stanie bezpieczeństwa w Polsce w 2012 rok. „Zgodnie z danymi gromadzonymi przez Komendę Główną Policji w roku 2012 w Polsce utonęło 449 osób. W ciągu ostatnich 7 lat najmniej utonięć miało miejsce w roku 2011: 396 (…) najwięcej utonięć odnotowuje się w miesiącach letnich (wakacyjnych), a także w soboty i niedziele. Do największej liczby wypadków tonięć dochodzi na niestrzeżonych, niezabezpieczonych akwenach.

Więcej…
 
''AKCJA REANIMACJA'' W PIASECZNIE
Poniedziałek, 12 Sierpień 2013 00:00

piaseczno_18W dniu 11 sierpnia na Rynku w Piasecznie odbyła się „Akcja Reanimacja” z udziałem ratowników Piaseczyńskiego, Otwockiego, Garwolińskiego WOPR i WOPR w Warszawie. Profilaktyka i edukacja w zakresie bezpiecznego spędzania czasu nad wodą oraz zasad udzielania pierwszej pomocy – taki cel przyświecał tej akcji. Mieszkańcy Piaseczna wykazali duże zainteresowanie bezpieczeństwem osób przebywających na obszarach wodnych, tym czego należy się wystrzegać podczas na wodach, a w razie zagrożenia życia jak pomóc potrzebującej osobie. Udowodnili to biorąc aktywny, pełen zaangażowania udział w licznych przedsięwzięciach organizowanych podczas akcji: w nauce resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO) na fantomie, zapoznawania się z nowoczesnym sprzętem ratowniczym, rozmowami z ratownikami, udziałem w organizowanych konkursach. Najmłodsi z wypiekami na twarzy wsiadali na ratownicze łodzie motorowe i skuter.

 

Więcej…
 
MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE MORSKIM
Wtorek, 30 Lipiec 2013 21:29

MP_2013_448W dniach 3-4 sierpnia 2013 roku w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim, których organizatorem był WOPR oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz Świnoujście". Zawody, mające profilaktyczny charakter, były sprawdzianem umiejętności, wytrzymałości, wszechstronności i sprawności dla startujących ratowników wodnych. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez WOPR oraz partnerów i sponsorów, w tym: Operatora Sieci Plus, PZU, Polskie LNG, RESCUEHOUSE. Podczas zawodów zostały rozlosowane wśród uczestników dwa smartfony LG od Operatora Sieci Plus. Najlepszą ratowniczką morską okazała się Kinga Maciupa, która wyprzedziłą swoją koleżankę z drużyny CKS Szczecin Nikolę Vacek oraz Beatę Pożarowszczyk z zespołu Różowe Ropuszki Euro Medica Tim. Najwszechstronniejszym ratownikiem morskim został Patryk Pietrzyk reprezentujący PLUS LG Rescue Słupskie WOPR wyprzedzając po zaciętej rywalizacji Wojtka Kotowskiego z CKS Szczecin oraz Radosława Machniewicza (PLUS LG Rescue Słupskie WOPR). W klasyfikacji drużynowej kobiet bezkonkurencyjny okazał się skład Różowe Ropuszki Euro Medica Tim, który pokonał dziewczyny z CKS Szczecin 1 oraz PLUS LG Rescue Słupskie WOPR. W rywalizacji panów zwyciężyła reprezentacja PLUS LG Rescue Słupskie WOPR przed legitymującą się najstarszymi peselami drużyną Rescue Team Gdyńskie WOPR/WOPR w Warszawie oraz CKS Szczecin 1. Przy okazji Mistrzostw WOPR prowadził szereg akcji profilaktycznych, w tym Nie pływam po dragach, Pływam bez promili, mających na celu podniesienie bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych oraz doskonalenie umiejętności niesienia pierwszej pomocy. Patronat medialny nad Mistrzostwami objęły stacje Polsat News (komentował Krzysztof Ibisz) i Polskie Radio Jedynka, które na żywo prowadziły relacje z zawodów.

 

Klasyfikacja indywidualna kobiet

Klasyfikacja indywidualna mężczyzn

Klasyfikacja drużynowa kobiet

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn

Więcej…
 
SŁUPSKIE WOPR
Poniedziałek, 29 Lipiec 2013 22:33

alt Słupskie WOPR od wielu lat zapewnia bezpieczeństwo osób przebywających na obszarach wodnych wybrzeża środkowego. Tegoroczny sezon letni (wakacje '2013), z wysoką temperaturą powietrza i wody oraz słoneczną pogodą - wg słów Prezesa Słupskiego WOPR Piotra Dąbrowskiego - przywiódł na wybrzeże Bałtyku tysiące amatorów wypoczynku oraz morskich kąpieli i pływania. Ratownicy Słupskiego WOPR - Mistrzowie Polski w Ratownictwie Morskim - od początku tegorocznego sezonu (dyżury od 16 czerwca) przeprowadzili setki skutecznych akcji, ratując życie lub zdrowie wielu osób zagrożonych na obszarach wodnych. Ze względu na wiejący nad morzem przez wiele dni w lipcu br. północny wiatr, wywołujący cofkę oraz groźne dla osób pływających i kąpiących się prądy wsteczne, ratownicy WOPR podejmowali wielokrotnie akcje z narażeniem własnego życia i zdrowia. Ich praca nie ograniczała się do godzin otwarcia kąpielisk strzeżonych. Ratownik WOPR jest ratownikiem przez 24 godziny na dobę, nie tylko na kąpielisku i pływalni lub w miejscu wyznaczonym do kąpieli i parku wodnym, ale również w miejscach niestrzeżonych. W celu podniesienia bezpieczeństwa na wodach ratownicy WOPR ze Słupska prowadzili lub uczestniczyli w wielu akcjach profilaktycznych i prewencyjnych. Współpraca Słupskiego WOPR z Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego WOPR w Sopocie, Państwowym Ratownictwem Medycznym i SAR znacznie zwiększała skuteczność akcji jego ratowników. Podczas pierwszej połowy sezonu ratownicy Słupskiego WOPR  przeprowadzili wiele zabiegów z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz odnaleźli lub pomogli w odnalezieniu zagubionych dzieci, a także ostrzegali przed niebezpieczeństwem kąpieli w morzu podczas trudnych warunków. Słupskie WOPR jest doskonale wyposażoną (skutery, łodzie, deski, stanowiska ratownicze) jednostką terenową WOPR, posiadającą nadmorskie bazy ratownicze w Ustce i Rowach, wzorowo współpracującą ze społecznością lokalną oraz władzami i administracją samorządową, a także administracją rządową i służbami (Policją, Państwową Strażą Pożarną).

 
DYŻURNA SŁUŻBA RATOWNICZA W GDYNI
Poniedziałek, 29 Lipiec 2013 21:05

alt Sprzęt WOPR oraz środki finansowe otrzymane od Wojewody Pomorskiego umożliwiły Prezesowi Gdyńskiego WOPR Andrzejowi Bełżyńskiemu powołanie Dyżurnej Służby Ratowniczej. DSR kierowana przez instruktora wykładowcę WOPR Jakuba Friedenbergera jest zintegrowana z systemem CKRW w Sopocie (601 100 100). Patrole na szybkich łodziach motorowych ze stacji w Gdyni i Helu podnoszą poziom bezpieczeństwa na wodach Zatoki Gdańskiej i wspierają ratowników na kąpieliskach morskich. Dzięki działaniom DSR, w upalnym lipcu 2013 roku, było bezpiecznie w północno-zachodniej części Zatoki Gdańskiej. Ratownicy WOPR z Gdyni odnotowali - w niektórych dniach - po kilka akcji ratujących życie lub zdrowie osób przebywających na wodzie.

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 79

Zmień język

UK DE FR


facebook

Odsłon : 4691979