Strona GłównaPrawoILSWOPRPrezesi WOPRMapa stronyRADA NAUKOWA
   
komunikaty
"NIE PŁYWAM PO DRAGACH"
Poniedziałek, 29 Lipiec 2013 20:36
Na plażach nadmorskich Pomorza Zachodniego trwa kampania „Nie pływam po dragach”, której
głównym celem jest promowanie mody na korzystanie z obszarów  wodnych bez używek.  Zadanie
zakłada edukacje kadr zatrudnionych na obszarach wodnych. Tematyka szkoleń obejmuje treści z
zakresu:
- rozpoznawania osób pod wpływem środków psychoaktywnych,
- umiejętność postępowania i  interwencji u osób pod wpływem środków psychoaktywnych,
- postępowania z osobą agresywną będącą pod wpływem alkoholu, używek,
- umiejętności udzielania pierwszej pomocy u osób zatrutych (alkohol, narkotyki)
- metodyki  prowadzenia działań profilaktycznych, pogadanek, zabaw,
Następnie ratownicy wodni prowadzą kampanie edukacyjną ramach , której na plażach turyści
oraz  mieszkańcy otrzymują, wlepki, opaski silikonowe, ulotki oraz mapki aktywności wodnych
występujących w województwie zachodniopomorskim. Akcja prowadzona jest w Świnoujściu ,
Międzyzdrojach, Dziwnówku, Kołobrzegu, Grzybowie, Dźwirżynie, Gąskach, Łazach,  Mielnie,
Unieściu, Mielenku, Sarbinowie Chłopach , Sianorzętach , Ustroniu Morskim, a w kolejce czekają
Darłówku, Dąbkach, Wiciach, Bobolinie. Projekt realizowany przez Zachodniopomorski WOPR ze
środków Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałaniu Uzależnieniom na lata 2012-2020, ujętych w
udżecie Województwa Zachodniopomorskiego 2013.

dragi_1Na plażach nadmorskich Pomorza Zachodniego WOPR prowadzi kampanię profilaktyczną „Nie pływam po dragach”, której głównym celem jest promowanie mody na korzystanie z obszarów wodnych bez używek. Zadanie zakłada edukację osób pracujących na terenach przywodnych i obszarach wodnych, a tematyka szkoleń obejmuje treści z zakresu:

argaiv1941

- rozpoznawania osób pod wpływem środków psychoaktywnych;

- umiejętności postępowania i interwencji wobec osób pod wpływem środków psychoaktywnych;

- postępowania z osobą agresywną, będącą pod wpływem alkoholu lub używek;

- umiejętności udzielania pierwszej pomocy u osób zatrutych (alkohol, narkotyki);

- metodyki prowadzenia działań profilaktycznych, pogadanek i zabaw.

Ratownicy WOPR w ramach kampanii na plażach w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnówku, Kołobrzegu, Grzybowie, Dźwirżynie, Gąskach, Łazach, Mielnie, Unieściu, Mielenku, Sarbinowie Chłopach, Sianorzętach i Ustroniu Morskim rozdają wlepki, opaski silikonowe, ulotki i mapki aktywności wodnych w województwie zachodniopomorskim. Na rozpoczęcie kampanii oczekują kąpieliska w miejscowościach: Bobolin, Darłówek, Dąbki, Wicie. Projekt realizowany przez WOPR Zachodniopomorski wspierany jest środkami, Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałaniu Uzależnieniom na lata 2012-2020, z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na 2013 rok.

Więcej…
 
SZCZECIŃSKIE CKR WOPR
Poniedziałek, 29 Lipiec 2013 19:22

W Województwie Zachodniopomorskim od 2010 roku działa Centrum Koordynacji Ratownictwa WOPR. Przez pierwsze 2 lata CKR WOPR w Szczecinie funkcjonowało wyłącznie podczas sezonu letniego (15 czerwca - 15 września), ale od drugiej połowy 2012 roku działa przez 7 dni w tygodniu, w systemie całorocznym i 24. godzinnym. Celem Centrum jest koordynacja, dysponowanie siłami i środkami WOPR w akcjach ratowniczych wywołanych poprzez numer alarmowy 601 100 100 na terenie Województwa Zachodniopomorskiego. Szczeciński CKR współpracuje z CKRW WOPR w Sopocie i innymi służbami dbającymi o bezpieczeństwo na wodach morskich i śródlądowych. Dyspozytorami CKR są ratownicy WOPR z wieloletnim stażem na kąpieliskach, którzy do dyspozycji mają profesjonalny system łączności radiowej, telefonicznej i informatyczynej. W 2013 roku do 28 lipca CKR Szczecin koordynowało ponad 90 akcji ratowniczych. WOPR Zachodniopomorski współpracuje z Policją, Strażą Pożarną, Ratownictwem Medycznym, SAR itd. Ratownicy WOPR z Grup Interwencyjnych i pracujący na kąpieliskach morskich i śródlądowych wypełnili około 250 kart ewidencjonujących akcje na obszarach wodnych (50 osób uratowanych, 12 akcji poszukiwawczych). CKR włączał się także w przedsięwzięcia profilaktyczne i prewencyjne oraz akcje ratowania mienia i zwierząt.

 
WSPÓŁPRACA Z "POLSKIE LNG"
Poniedziałek, 29 Lipiec 2013 19:19

alt W Świnoujściu WOPR podjął współpracę ze spółką Polskie LNG, budującą na prawobrzeżu terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG). Wspólny dla WOPR i Polskie LNG program pt. "Błękitna energia" ma na celu edukację w zakresie bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a także promocję plaży na Warszowie. "Woda to żywioł, z którym bezwzględnie trzeba się liczyć. Jako największy inwestor w regionie, odpowiedzialny sąsiad lokalnej społeczności w Świnoujściu, jesteśmy zobowiązani wspierać inicjatywy poprawiające bezpieczeństwo" - tak tłumaczył zaangażowanie Polskiego LNG w program dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej spółki Maciej Mazur i dodał, że program "Błękitna energia" to nie tylko "Błękitna Szkoła Pierwszej Pomocy" na Warszowie. W dniach 3-4 sierpnia 2013 roku odbędą się z m. in. Mistrzostwa Polski w ratownictwie morskim, a we wrześniu br. rozpoczną się akcje pt. "Ja już wiem" i "Pomóż sobie pomagając innym", których adresatem będą dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy Świnoujścia.

Więcej…
 
SOPOCKIE CKRW
Poniedziałek, 22 Lipiec 2013 15:22

alt W weekend 20-21 lipca 2013 roku dyspozytorzy numeru ratunkowego nad wodą 601 100 100 z Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Sopocie, Przemysław Browarczyk i Krzysztof Hewelt, koordynowali 35 akcji ratunkowych z bezpośrednim zagrożeniem życia lub zdrowia, w trakcie których uratowano 45 osób. Piękna, słoneczna pogoda ponująca podczas tego weekendu nad Zatoką Gdańską przyciągnęła na sopocką plażę tysiące osób, a silny wiatr i prądy wsteczne spowodowały, że warunki do kąpieli i pływania były bardzo trudne. Dyspozytorzy CKRW w Sopocie podczas prowadzonych akcji tradycyjnie współpracowali z Pogotowiem Ratunkowym, Policją, Państwową Strażą Pożarną, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa.

Więcej…
 
PUCHAR POLSKI W USTCE
Niedziela, 14 Lipiec 2013 10:54

logo_Ustka_2013W dniu 20 lipca 2013 roku na kąpielisku przy plaży wschodniej w Ustce zostały rozegrane zawody sportowe o Puchar Polski w Ratownictwie Wodnym, których organizatorem był WOPR oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce. Najlepsi, najsprawniejsi ratownicy wodni z całego kraju, rywalizowali w indywidualnych, widowiskowych konkurencjach sportowego ratownictwa wodnego. Zwycięzcy odebrali medale, puchary i nagrody finansowe ufundowane przez WOPR oraz sponsorów tj.: Operatora Sieci Plus, PZU, PVA. Najlepszą zawodniczką okazała się Magdalena Zarzycka, która po bardzo zaciętej rywalizacji wyprzedziła Dagnę Dybałę oraz Katarzynę Jakubiuk. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Radosław Machniewicz, a na kolejnych stopniach podium uplasowali się Edward Mężyk i Wojciech Kotowski. Podczas ceremonii zamknięcia Pucharu, wśród zawodników zostały rozlosowane dwa smartfony LG ufundowane przez Operatora Sieci Plus. W godzinach przedpołudniowych zawody były relacjonowane przez Polsat, Polsat News, TV Słupsk i Radio PIN. WOPR od dziesięciu lat korzysta z numeru 601 100 100, a wraz z wieloma partnerami, od 2007 roku - w ramach przedsięwzięć profilaktycznych i prewncyjnych - na terenach przywodnych, otwartych obszarach wodnych, kąpieliskach i w miejcach wyznaczonych do kąpieli, w tym podczas zawodów sportowych, prowadzi akcję Pływam bez promili.

Więcej…
 
SPORTOWA REPREZENTACJA
Niedziela, 14 Lipiec 2013 10:06
Kadra WOPR jest powoływana okresowo spośród zawodników osiągających najlepsze wyniki w sportowym ratownictwie wodnym. Komisja WOPR ds. Sportu określa zawodnikom minimalne wyniki kwalifikacyjne oraz wskazuje zawody, na których można je osiągnąć. Ostatnio została powołana kadra WOPR (do pobrania tutajna okres od 1 lipca do 31 grudnia 2013 roku. Na poszczególne międzynarodowe zawody w sportowym ratownictwie wodnym reprezentacja Polski jest odrębnie wyłaniana z będących w nawyższej formie zawodników kadry.
 
SZKOLENIE SRW i MI
Sobota, 13 Lipiec 2013 16:09

alt W dniu 19 lipca 2013 roku w Ośrodku Szkolenia WOPR TAMA w Rajgrodzie Prezes dr Jerzy Telak zakończył szkolenie starszych ratowników wodnych, młodszych instruktorów WOPR i instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego. Przed zakończeniem J. Telak i wiceprezes Zarządu Głównego WOPR dr Tomasz Zalewski spotkali się z uczestnikami szkolenia, którego kierownikiem był członek Prezydium Zarządu Głównego WOPR, instruktor WOPR Marek Grodzki, prowadzącą zajęcia członek ZG WOPR, instruktor wykładowca WOPR Ewa Zieliński, a asystentami instruktorzy WOPR Katarzyna Włodarczyk, Dariusz Krawiec, Remigiusz Olejniczak i Koordynator numeru ratunkowego 601 100 100 Maciej Dziubich. Do komisji egzaminacyjnej powołani zostali dr T. Zalewski i Przewodniczący Komisji ds. Edukacji WOPR Grzegorz Lewandowski. Po udziale we wszystkich zajęciach i zdaniu egzaminów absolwentom szkolenia zostały nadane stopnie starszych ratowników wodnych i młodszych instruktorów WOPR oraz otrzymali zaświadczenia o ukończeniu szkolenia instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego wg programu z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747).

Więcej…
 
SZKOLENIE INSTRUKTORÓW
Sobota, 13 Lipiec 2013 15:50

alt W dniu 19 lipca 2013 roku w Ośrodku Szkolenia WOPR TAMA w Rajgrodzie Prezes dr Jerzy Telak zakończył szkolenie instruktorów WOPR i instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego. Przed zakończeniem J. Telak i wiceprezes Zarządu Głównego WOPR dr Tomasz Zaleski rozmawiali uczestnikami szkolenia o bieżących sprawach WOPR i roli w nim instruktorów. Kierownikiem szkolenia był członek Prezydium Zarządu Głównego WOPR, instruktor WOPR Marek Grodzki, prowadzącą zajęcia członek ZG WOPR, instruktor wykładowca WOPR Ewa Zieliński, a asystentami instruktorzy WOPR Dariusz Krawiec i Remigiusz Olejniczak. Komisję egzaminacyjną stanowili dr T. Zalewski i Przewodniczący Komisji ds. Edukacji WOPR Grzegorz Lewandowski. Po wzięciu udziału we wszystkich zajęciach i zdaniu egzaminów siedniu uczestnikom szkolenia zostały nadane stopnie instruktorów WOPR oraz wręczone zaświadczenia o ukończeniu szkolenia instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym).

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 78

Zmień język

UK DE FR


facebook

Odsłon : 4430755