PrawoStrukturaWładzeJEDNOSTKIILSMapa strony
   
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
KONFERENCJA W SZKOLE PSP
Piątek, 24 Maj 2013 17:13

W dniu 23 maja 2013 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Janusz Skulich otworzył konferencję pt. "Ratownictwo medyczne w jednostkach współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medycze - wczoraj, dziś, perspektywy rozwoju". W ramach konferencji poruszano kwesie związane z bezpieczeństwem, w tym na polskich obszarach wodnych. Podczas III sesji konferencji Prezes WOPR dr Jerzy Telak wygłosił referat pt. "Współpraca WOPR z podmiotami administracji rządowej w ramach zwiększania bezpieczeństwa współczesnego państwa".

argaiv1231

 
SPOTKANIE W GUBINIE
Wtorek, 21 Maj 2013 10:03

altW dniu 21 maja 2013 roku w Gubinie członek Zarządu Głównego WOPR, Prezes WOPR Województwa Lubuskiego Krzysztof Piotrowski, członek Głównej Komisji Rewizyjnej WOPR Krzysztof Turowski i Prezes Oddziału WOPR w Gubinie Jacek Czerepko spotkali się z Rzecznikiem Prasowym PGE Gubin Sp. z o.o. Sławomirem Pawlakiem i Jakubem Piekarczykiem. W trakcie spotkania zostały omówione tematy związane z planami powstania w regionie nowych zbiorników wodnych przeznaczonych w przyszłości na rekreację wodną, oddziaływaniem inwestycji na istniejące obszary wodne, a także podsumowano dotychczasową współpracę i omówiono możliwości wsparcia WOPR przez PGE Gubin Sp. z o.o. Podczas spotkania K. Piotrowski w imieniu Prezesa WOPR uhonorował medalem 50-lecia WOPR Prezesa PGE Gubin Sp. z o.o. Cezarego Bujaka, w imieniu którego medal odebrał S. Pawlak.

Więcej…
 
RYSZARD BREJTA W BIURZE ZG WOPR
Komunikaty - 2008
Poniedziałek, 20 Maj 2013 11:55

altW dniu 20 maja 2013 roku w Biurze Zarządu Głównego WOPR Prezes WOPR Jerzy Telak i członek Prezydium ZG WOPR Marek Grodzki spotkali się z Ryszardem Brejtą, instruktorem WOPR ze Stalowej Woli. W trakcie spotkania, Prezes J. Telak uhonorował R. Brejtę medalem 50-lecia WOPR w uznaniu jego zaangażowania i lokalnych inicjatyw podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym działalności profilaktycznej.

Więcej…
 
SZKOLENIE INSTRUKTORÓW W KRAKOWIE
Poniedziałek, 20 Maj 2013 11:55

altW dniach 16-19 maja 2013 roku w Krakowie odbyło się szkolenie instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego. Zajęcia prowadzili instruktorzy z zakresu ratownictwa wodnego, instruktorzy WOPR: członek Zarządu Głównego WOPR Filip Orłowski i Bartłomiej Kabaja. Zajęcia były zrealizowane na zbiorniku Bagry w Krakowie, pływalni TS Wisła oraz sali wykładowej Krakowskiego WOPR. Uczestnicy, po wzięciu udziału we wszystkich zajęciach i zdaniu egzaminu przed komisją egzaminacyjną z Przewodniczącą Joanna Wilczyńską i członkiem Arkadiuszem Jodłowskim, uzyskali zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, zgodne ze wzorem zawartym w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747). Przy okazji tego szkolenia instruktorzy WOPR mieli możliwość zunifikowania posiadanej wiedzy.

Więcej…
 
SZKOLENIE INSTRUKTORÓW W RAJGRODZIE
Poniedziałek, 20 Maj 2013 11:55

altW dniach 16-19 maja 2013 roku w Ośrodku Szkolenia WOPR TAMA w Rajgrodzie odbyło się szkolenie instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego. Zajęcia prowadzili instruktorzy z zakresu ratownictwa wodnego, instruktorzy WOPR z członkiem Prezydium Zarządu Głównego WOPR Markiem Grodzkim. Zajęcia były zrealizowane także na jeziorze Rajgrodzkim oraz pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Uczestnicy, po wzięciu udziału we wszystkich zajęciach i zdaniu egzaminu przed komisją egzaminacyjną, uzyskali zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, zgodne ze wzorem zawartym w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747). Przy okazji tego szkolenia instruktorzy WOPR mieli możliwość zunifikowania posiadanej wiedzy.

Więcej…
 
GRAND PRIX W ŚWIDWINIE
Sobota, 18 Maj 2013 09:03

altW dniu 18 maja 2013 roku w Świdwinie drugie zawody z tegorocznego cyklu Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym otworzył Prezes WOPR Jerzy Telak i Burmistrz miasta Świdwin Jan Owsiak. Prezes WOPR podczas ceremonii otwarcia wręczył medale 50-lecia WOPR Burmistrzowi J. Owsiakowi i wiceprezesowi WOPR Województwa Zachodniopomorskiego, Prezesowi Świdwińskiego WOPR Albertowi Frączykowi. Zawodom przyglądali się: Przewodnicząca Rady Powiatu Świdwińskiego Danuta Malitowska, Przewodniczący Rady Miasta Świdwin Henryk Klaman, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego Bogdan Kaczmarczyk, Członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej Rady Miasta Wiesław Gasek, Dyrektor Parku Wodnego RELAX Leszek Jasiukiewicz. Ratownicy WOPR startowali w kategoriach i konkurencjach: 12-13 lat - 25 m ratowanie manekina, 50 m ratowanie manekina w płetwach; 14-15 lat - 50 m ratowanie manekina, 50 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m ratownik; 16-18 lat i open - 50 m ratowanie manekina, 100 m ratownik, 100 m ratowanie manekina w płetwach, 100 m ratowanie kombinowane, sztafeta 4 x 25 m z pasem ratowniczym. Komentatorem zawodów był członek Zarządu Głównego WOPR Krzysztof Piotrowski. GPP w Ratownictwie Wodnym odbywa się 6. rok z rzędu i po raz szósty gospodarzem zawodów był Oddział WOPR w Świdwinie.
Wyniki

Więcej…
 
DZIEŃ STRAŻAKA W GDAŃSKU
Czwartek, 16 Maj 2013 00:00

dzien_strazaka_4_13r W Wielkiej Hali Dworu Artusa w Gdańsku w dniu 15 maja 2013 roku odbyły się wojewódzkie obchody „Dnia Strażaka”, podczas których w uznaniu zasług na rzecz ochrony przeciwpożarowej województwa pomorskiego, za wsparcie oraz wieloletnią i owocną współpracę z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, gospodarz uroczystości Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Rószkowski, wyróżnił pamiątkową Tabakierą Prezesa WOPR Jerzego Telaka. W obchodach wzięli udział m. in. Metropolita Gdański Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk, Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Marek Kowalski, Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski, członek Zarządu Głównego WOPR Jarosław Radtke, członek Głównej Komisji Rewizyjnej WOPR Jakub Fredenberger, delegacje strażaków z Ukrainy i Litwy oraz przedstawiciele Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, a także przedstawiciele władz samorządowych i instytucji współpracujących oraz funkcjonariusze PSP i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa pomorskiego. Podczas uroczystości strażacy odebrali medale, odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe, nagrody i wyróżnienia. Prezes WOPR w towarzystwie J. Radtke wręczył st. bryg. A. Rószkowskiemu Medal 50-lecia WOPR.

Więcej…
 
MISTRZOSTWA IRB W NIEMCZECH
Poniedziałek, 13 Maj 2013 00:00

1W dniach 9-12 maja 2013 roku w Scharbeutz (Niemcy) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec na pontonowych łodziach ratowniczych IRB. W zawodach uczestniczyło czternaście zespołów, w tym cztery reprezentacje narodowe: Danii, Belgii, Niemiec i Polski oraz dziesięć zespołów niemieckiej organizacji ratunkowej DLRG. Reprezentacja Polski w składzie: kapitan Filip Orłowski, Gosia Jackowiak, Kasia Gierlik, Mateusz Karczemny, Artur Maćkowiak, Sebastian Szyszka, Bartek Zimny, Daniel Kaleta, Piotr Sikorski, Piotr Kurek, Marek Szymankiewicz, Maciej Furs i Mateusz Kolasa, na pięć rozgrywanych konkurencji weszła do czterech finałów zdobywając w konkurencji Team Rescue srebrny medal, a w konkurencjach Singiel Rescue i Rescue Tube miejsca od 4 i 6. Ratownicy WOPR potrafią konkurować z najlepszymi w Europie. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Biura Zarządu Głównego WOPR, WOPR w Warszawie, Gdyńskiemu WOPR i Łódzkiemu WOPR oraz firmom RESCUEHOUSE i SPA Regatta Poznań - Kiekrz.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 75

Zmień język

UK DE FR


facebook

 

 

logo_pkol

WOPR jest członkiem PKOL

Odsłon : 3840198