Strona GłównaPrawoILSWOPRPrezesi WOPRMapa strony
   
komunikaty
KONFERENCJA ILS W POCZDAMIE
Poniedziałek, 21 Październik 2013 02:00
wcdp_logo_smallW dniu 20 października 2013 roku w Poczdamie (Niemcy), którego Burmistrz Burkhard Exner i Dyrektor ds. Edukacji Deutsche Lebens-Rettungs-Gesellschaft Helmut Stohr otworzyli Światową Konferencję Zapobiegania Utonięciom (World Conference on  Drowning Prevention), zorganizowaną przez Międzynarodową Federację Ratownictwa Wodnego (Intenational Life Saving Federation - ILS). Na koferencję przybyli Prezydent ILS Graham Ford, byli Prezydenci ILS dr Klaus Wilkens i dr Steve Beerman, Prezydent ILS Federation of Europe dr Detlev Mohr, członkowie władz światowych i europejskich ILS, z wiceprezydentem ILSE, Prezesem WOPR dr. Jerzym Telakiem i członkiem Zarządu ILS, wiceprezesem Zarządu Głównego WOPR dr. Tomaszem Zalewskim. W konferencji udział biorą Przewodniczący Komisji Edukacji ILSE, członek Rady Naukowej WOPR dr Aleksander Skaliy, członek Komisji Zarządzania i Administracji ILSE Apoloniusz Kurylczyk, Doradca Prezesa WOPR Magdalena Zielinska i Dyrektor Ośrodka Nowych Technologii Edukacyjnych WSG w Bydgoszczy Jacek Rudniewski oraz delegacje z 57. innych krajów świata. Dr. K. Wilkens wygłosił pierwszy referat pt. "DLRG jako organizator konferencji oraz efektywna służba ratownictwa wodnego", po tym G. Ford mówił o "Roli ILS jako światowego partnera", David Meddings zreferował sprawy "Prewencji utonięć w mało i średnio rozwiniętych krajach", Clive Holland przedstawił "Rolę RLSS Commonwealth w dziedzinie ratownictwa wodnego", a zakończył pierwszą sesję dr. D. Mohr tematem "ILSE jako partner w Europie". Poczas tej trzydniowej (20-22.10.2013) konferencji zostało wygłoszonych około 100 referatów z zakresu ratownictwa, edukacji pływackiej, zarządzania, medycyny, w tym: dr. T. Zalewskiego i dr. J. Telaka "Funkcjonalny model WOPR w świetle nowych regulacji prawnych", M. Zielinskiej "Ratownictwo wodno-nurkowe w krajowym systemie ratowniczym w Polsce", dr. A. Skaliy i mgr J. Rudniewskiego "Praktyka wykorzystania platform e-learnigowych w procesie kształcenia instruktorów pływania", A. Kurylczyka, dr. J. Telaka i dr. T. Zalewskiego "Analiza programów profilaktycznych w Polsce".
Więcej…
 
100 LAT DLRG
Poniedziałek, 21 Październik 2013 01:00

DSC_0348W dniu 19 października 2013 roku delegacja WOPR - Prezes Jerzy Telak, Wiceprezes ZG WOPR Tomasz Zalewski, Aleksander Skaliy, Magdalena Zielinska, Apoloniusz Kurylczyk - wzięli udział w uroczystościach z okazji jubileuszu 100. rocznicy powstania Deutsche Lebens-Rettungs-Gesellschaft, które odbyły się w Pałacu Charlottenburg w Berlinie i Miejskiej Hali Babelsberg w Poczdamie. Od chwili założenia (19.10.1913 r.) DLRG stała się istotną a następnie wiodącą organizacją zajmującą się edukacją pływacką i ratownictwa wodnego w Niemczech i Europie. Obecnie DLRG liczy blisko 1 200 000 członków i darczyńców. J. Telak i T. Zalewski złożyli gratulacje i wręczyli nowo wybranemu Prezydentowi DLRG Hansowi Hubertowi Hatje pamiątkowy statek z życzeniami  samych sukcesów i kolejnych pięknych jubileuszy w służbie na rzecz bezieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych w Niemczech, Europie i na świecie.


Więcej…
 
KOLEJNE ZWYCIĘSTWO RATOWNIKA WOPR
Poniedziałek, 21 Październik 2013 00:00

image002

W dniach 19-20 października 2013 roku w Alba Iulia (Rumunia) odbyły się Mistrzostwa Europy IMAF z udziałem blisko 400 zawodników z 10 krajów, w tym reprezentującą Polskę młodszym ratownikiem WOPR Natalią Paś z Kolbarku (Woj. Małopolskie). Mistrzyni Świata, wychowanka Prezesa WOPR w Olkuszu Stanisława Starzyka, pokonała wszystkich przeciwników i zdobyła dwa tytuły Mistrza Europy w Ju-Jitsu Fighting oraz Sport Kenjutsu.

N. Paś podczas rozegranych na olimpijskiej hali w Atenach w dniu 29 września 2013 roku Mistrzostw Świata Kadetów w Ju-Jitsu wywalczyła złoty medal. Gratulacje składa Prezes WOPR Jerzy Telak.

Więcej…
 
ODSZEDŁ WALDEMAR LEWANDOWSKI
Piątek, 18 Październik 2013 13:35

Lewandowski

Członek Honorowy WOPR Waldemar Lewandowski był delegatem na Zjad Krajowy WOPR (kadencja V, VI, VIII i IX), członkiem Zarządu Głównego WOPR (1992-1997) i Sądu Honorowego (2008-2013) oraz Prezesem Zarządu Wojewódzkiego WOPR (1975-2001) i Rejonowego WOPR (2001-2013) w Toruniu. Uroczystości pogrzebowe z udziałem Prezesa WOPR Jerzego Telaka odbyły się w dniu 23 października 2013 roku w Kościele Najświętszej Marii Panny w Toruniu przy ul. Panny Marii 2 i na Cmentarzu przy ul. Józefa Wybickiego 75.

 
INAUGURACJA W AWF BIAŁA PODLASKA
Wtorek, 15 Październik 2013 00:00

1W dniu 14 października 2013 roku Prezes WOPR Jerzy Telak w towarzystwie Kierownika Zakładu Sportów Wodnych i Zimowych instruktora wykładowcy WOPR dr Floriana Parnickiego, wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2013/2014 w Wydziale Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie z siedzibą w Białej Podlaskiej. Na pięciu kierunkach rozbudowującej się i unowocześniającej bazę naukowo-dydaktyczną bialskopodlaskiej uczelni studiuje ok. 3 tysiące osób. W 2014 roku ma nastąpić zmiana formy organizacyjnej z Wydziału na Filię AWF w Warszawie.

Więcej…
 
PROJEKT WSPÓLNOTOWY – EQF SEMINARIA
Wtorek, 08 Październik 2013 11:34

llp-logo-jpgW Europie corocznie tonie 35-40 tys. osób. Osoby przebywające na obszarach wodnych Unii Europejskiej oczekują zapewnienia bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Standardowe oznakowanie (norma ISO 20712) oraz wykwalifikowani ratownicy wodni powinni podnosić stan bezpieczeństwana na basenach oraz plażach i kąpieliskach śródlądowych (jeziora, rzeki) i nadmorskich, a także na otwartch obszarach wodnych UE. Ratownicy wodni powinni być jednakowo wyszkoleni, mobilni i zdolni do realicji akcji z zakresu ratownictwa wodnego w różnych warunkach i miejscach (krajach). "Europejskie Ramy Kwalifikacji dla ratowania życia" opracowane przez Międzynarodową Federację Ratownictwa Wodnego w Europie (ILSE) zostały przyjęte przez Dyrekcję Generalną UE w dniu 23 września 2009 roku. Specjalny projekt EQF (Załącznik 1) jest podstawą do koordynacji i rozwoju wspólnego standardu kształcenia we wszystkich europejskich stowarzyszeniach ratowników wodnych - członkach ILSE (37 zwyczajni, 3 uczestnicy, 1 korespondent). Na zasadzie partnerstwa przy udziale 13 stowarzyszeń ILSE zostały opracowane założenia techniczne, metodyczne i dydaktyczne, a następnie ocenione przy wykorzystaniu metody najlepszych praktyk.

Więcej…
 
SEMINARIUM EQF W SOFII
Wtorek, 08 Październik 2013 10:02

1W dniach 5-6 października 2013 roku przewodniczący Komisji Edukacji ILSE, instruktor WOPR dr Aleksander Skaliy i członek Komisji Ratownictwa ILSE, instruktor WOPR Filip Orłowski uczestniczyli w III spotkaniu międzynarodowego projektu European Qualification Framework pt. „Safer Europe by higher qualified water safety managers“, które odbyło się w Sofii (Bułgaria). Projekt finansowany z programu Leonardo da Vinci ma na celu opracowanie europejskich ram kwalifikacji oraz tworzenie treści dla kształcenia na uczelniach wyższych nowych kierunków związanych z bezpieczeństwem osób przebywających na obszarach wodnych. Jednym z takch kierunków ma być – Manager Bezpieczeństwa Wodnego, którego uruchomienie planowane jest na uczelniach Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Niemiec i Polski (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy).

Więcej…
 
GRAND PRIX POLSKI W PŁOCKU
Wtorek, 08 Październik 2013 00:00

logo_gp_2013_III_rundaW dniu 5 października 2013 roku na pływalni "Podolanka" w Płocku, dzięki zaangażowaniu Janusza Ratkowskiego (Rejonowy Płocki WOPR), rozegrana została trzecia runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, przy udziale ponad 150 ratowników wodnych (kobiet i mężczyzn) z całego kraju. Zawody otworzył Prezydent Miasta Płock Andrzej Nowakowski w towarzystwie Posła na Sejm RP Elżbiety Gapińskiej, Doradcy Wojewody Mazowieckiego Andrzeja Rybusa-Tołłoczko, Zastępcy Dyrektora MOPS w Płocku i Prezesa Rejonowego Płockiego WOPR Cezarego Obczyńskiego. GP stało na wysokim poziomie organizacyjnym i dostarczyło wiele pozytywnych emocji. W kategorii OPEN wygrali Agnieszka Tlaga z Sochaczewa i Mateusz Blacha z Katowic. W kategorii Junior bezkonkurencyjni byli Anna Nocoń (WOPR Ruda Śląska) i Paweł Szulerecki (Ostrołęckie WOPR). W kategorii wiekowej 14-15 lat wygrali Magdalena Skudlik (Ruda Śląska) i Karol Bojarski (Ostrołeckie WOPR). Najmłodszymi zwycięzcami 3 rundy Grand Prix Polski zostali: Dominika Kowalska (Rejonowy Płocki WOPR) i Hubert Nakielski (WOPR-OS w Ostrołęce).

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 83

Zmień język

UK DE FR


facebook

Odsłon : 6424463