Strona GłównaPrawoILSStruktura WOPRPrezesi WOPRMapa strony
   
komunikaty
"WZORCOWA" DRUŻYNA WOPR
Poniedziałek, 27 Maj 2013 13:33

altW dniu 25 maja 2013 roku w gdańskim Dworze Artusa Prezes WOPR Jerzy Telak wziął udział w obchodach 35. lecia istnienia Gdańskiej Wzorcowej Drużyny WOPR, której założycielem jest Romuald Wołodźko. W trakcie obchodów Prezes J. Telak w towarzystwie Prezesa Honorowego WOPR Województwa Pomorskiego Dariusza Skalskiego odznaczył R. Wołodźko Brązowym krzyżem za zasługi dla WOPR. Z okazji 35. lecia Drużyny prof. dr hab. Stanisław Przybylski (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku), dr D. Skalski (Słupskie WOPR) i mgr Mieczysława Krzywińska przygotowali publikację pt. „Romuald Wołodźko i jego działalność jako fenomen w perspektywie ratownictwa wodnego” wydaną przez Kociewskie WOPR przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Skarszewach.

argaiv1690

Więcej…
 
BAZA WOPR W SOPOCIE
Poniedziałek, 27 Maj 2013 13:25
1W dniu 25 maja 2013 roku Prezes WOPR Jerzy Telak wraz z członkiem Prezydium Zarządu Głównego WOPR Markiem Grodzkim, Prezesem Słupskiego WOPR Piotrem Dąbrowskim, Prezesem Gdańskiego WOPR Ryszardem Mirośniczenko i Prezesem Wejecherowskiego WOPR Krzysztofem Kohnke spotkał się w "Centrum Windsurfingu i Ratownictwa" - nowej siedzibie Sopockiego WOPR - z Prezesem Sopockiego WOPR Marcinem Burdą, Wiceprezesami Sopockiego WOPR Kazimierzem Zelewskim i Antonim Orłowskim oraz ratownikami Sopockiego WOPR.
Więcej…
 
KONFERENCJA W TARNOBRZEGU
Poniedziałek, 27 Maj 2013 13:20

altW dniach 23-24 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu odbywała się II Konferencja Naukowa pt. Turystyka i Rekreacja, a przedsiębiorczość, wychowanie i zdrowie, w której udział wziął Prezes Honorowy WOPR Województwa Pomorskiego dr Dariusz Skalski. Konferencja miała na celu wymianę poglądów i przedstawienie wyników badań naukowych realizowanych w różnych ośrodkach naukowych w kraju i za granicą oraz stworzenie platformy do dyskusji dla przedsiębiorców, władz samorządowych, instytucji turystycznych, doradczych i przedstawicieli środowiska naukowego nad determinantami kształtującymi rozwój turystyki i rekreacji. W trakcie konferencji wygłoszone zostały referaty: Diagnoza systemu szkolenia ratowników wodnych i ich sprawności fizycznej w świetle obowiązujących standardów bezpieczeństwa i zarządzania w ratownictwie wodnym na wodach śródlądowych na przykładzie powiatu chojnickiego, kartuskiego, kościerskiego i starogardzkiego (w województwie pomorskim) - prof. dr hab. Stanisław Przybylski, dr D. Skalski, Znaczenie podejścia wolontarystycznego w ratownictwie wodnym - prof. dr hab. S. Przybylski, mgr Mieczysława Krzywińska, Fenomen Romualda Wołodźki w perspektywie ratownictwa wodnego - prof. dr hab. S. Przybylski, dr D. Skalski i mgr M. Krzywińska.

Więcej…
 
KONFERENCJA W SZKOLE PSP
Piątek, 24 Maj 2013 17:13

W dniu 23 maja 2013 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Janusz Skulich otworzył konferencję pt. "Ratownictwo medyczne w jednostkach współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medycze - wczoraj, dziś, perspektywy rozwoju". W ramach konferencji poruszano kwesie związane z bezpieczeństwem, w tym na polskich obszarach wodnych. Podczas III sesji konferencji Prezes WOPR dr Jerzy Telak wygłosił referat pt. "Współpraca WOPR z podmiotami administracji rządowej w ramach zwiększania bezpieczeństwa współczesnego państwa".

 
SPOTKANIE W GUBINIE
Wtorek, 21 Maj 2013 10:03

altW dniu 21 maja 2013 roku w Gubinie członek Zarządu Głównego WOPR, Prezes WOPR Województwa Lubuskiego Krzysztof Piotrowski, członek Głównej Komisji Rewizyjnej WOPR Krzysztof Turowski i Prezes Oddziału WOPR w Gubinie Jacek Czerepko spotkali się z Rzecznikiem Prasowym PGE Gubin Sp. z o.o. Sławomirem Pawlakiem i Jakubem Piekarczykiem. W trakcie spotkania zostały omówione tematy związane z planami powstania w regionie nowych zbiorników wodnych przeznaczonych w przyszłości na rekreację wodną, oddziaływaniem inwestycji na istniejące obszary wodne, a także podsumowano dotychczasową współpracę i omówiono możliwości wsparcia WOPR przez PGE Gubin Sp. z o.o. Podczas spotkania K. Piotrowski w imieniu Prezesa WOPR uhonorował medalem 50-lecia WOPR Prezesa PGE Gubin Sp. z o.o. Cezarego Bujaka, w imieniu którego medal odebrał S. Pawlak.

Więcej…
 
RYSZARD BREJTA W BIURZE ZG WOPR
Komunikaty - 2008
Poniedziałek, 20 Maj 2013 11:55

altW dniu 20 maja 2013 roku w Biurze Zarządu Głównego WOPR Prezes WOPR Jerzy Telak i członek Prezydium ZG WOPR Marek Grodzki spotkali się z Ryszardem Brejtą, instruktorem WOPR ze Stalowej Woli. W trakcie spotkania, Prezes J. Telak uhonorował R. Brejtę medalem 50-lecia WOPR w uznaniu jego zaangażowania i lokalnych inicjatyw podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym działalności profilaktycznej.

Więcej…
 
SZKOLENIE INSTRUKTORÓW W KRAKOWIE
Poniedziałek, 20 Maj 2013 11:55

altW dniach 16-19 maja 2013 roku w Krakowie odbyło się szkolenie instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego. Zajęcia prowadzili instruktorzy z zakresu ratownictwa wodnego, instruktorzy WOPR: członek Zarządu Głównego WOPR Filip Orłowski i Bartłomiej Kabaja. Zajęcia były zrealizowane na zbiorniku Bagry w Krakowie, pływalni TS Wisła oraz sali wykładowej Krakowskiego WOPR. Uczestnicy, po wzięciu udziału we wszystkich zajęciach i zdaniu egzaminu przed komisją egzaminacyjną z Przewodniczącą Joanna Wilczyńską i członkiem Arkadiuszem Jodłowskim, uzyskali zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, zgodne ze wzorem zawartym w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747). Przy okazji tego szkolenia instruktorzy WOPR mieli możliwość zunifikowania posiadanej wiedzy.

Więcej…
 
SZKOLENIE INSTRUKTORÓW W RAJGRODZIE
Poniedziałek, 20 Maj 2013 11:55

altW dniach 16-19 maja 2013 roku w Ośrodku Szkolenia WOPR TAMA w Rajgrodzie odbyło się szkolenie instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego. Zajęcia prowadzili instruktorzy z zakresu ratownictwa wodnego, instruktorzy WOPR z członkiem Prezydium Zarządu Głównego WOPR Markiem Grodzkim. Zajęcia były zrealizowane także na jeziorze Rajgrodzkim oraz pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Uczestnicy, po wzięciu udziału we wszystkich zajęciach i zdaniu egzaminu przed komisją egzaminacyjną, uzyskali zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, zgodne ze wzorem zawartym w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747). Przy okazji tego szkolenia instruktorzy WOPR mieli możliwość zunifikowania posiadanej wiedzy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 76

Zmień język

UK DE FR


facebook

 

 

logo_pkol

WOPR jest członkiem PKOL

Odsłon : 4045311