Strona GłównaPrawoILSWOPRPrezesi WOPRMapa stronyRADA NAUKOWA
   
komunikaty
SPOTKANIE W GDYNI
Niedziela, 30 Sierpień 2015 19:43
IMG_0293aDr Jerzy Telak i dr Dariusz Skalski oraz wiceprezes WOPR w Warszawie, instruktor wykładowca Marek Grodzki i instruktor wykładowca Jakub Friedenberger podczas spotkania 29 sierpnia 2015 r. w Gdyni omówili sprawy związane z przygotowywaniem II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "Ratownictwo wodne, sport pływacki i kultura fizyczna w teorii i praktyce" w Rowach, a także konferencji "Zarządzanie bezpieczeństwem na obszarach wodnych" we Lwowie oraz "Bezpieczeństwo na obszarach wodnych" w Warszawie. Wskazane zostały negatywne skutki rozporządzeń MSW w sprawach ratownictwa wodnego oraz nieudolnych działań władz centralnych WOPR. Pozytywnie zostały ocenione podmioty z rodowodem WOPR, które efektywnie funkcjonują w ratownictwie wodnym, a także rosnący dorobek Rady Naukowej WOPR w Słupsku.
 
SZKOLENIE INSTRUKTORÓW I RATOWNIKÓW W GDYNI
Sobota, 08 Sierpień 2015 10:51

W Gdyni (24-30 i 27-30 sierpnia 2015 r.) zostało przeprowadzone przez instruktorów wykładowców Marka Grodzkiego i Jakuba Friedenbergera centralne szkolenie ratowników wodnych i instruktorów w zakresie ratownictwa wodnego, które zorganizował WOPR w Warszawie, Oddział Terenowy w Gdyni (Lifeguard Gdynia).

argaiv1105

Komunikat RATOWNIK

Komunikat INSTRUKTOR

 
PROJEKT "NA FALI" W GDYNI
Sobota, 08 Sierpień 2015 04:12

11798060_505908306225417_3076442_nW dniu 6 sierpnia 2015 roku w Gdyni instruktorzy wykładowcy WOPR, instruktorzy w zakresie ratownictwa wodnego Jakub Friedenberger (Surf Rescue Lifeguard Gdynia) i dr Dariusz Skalski (Zakład Sportów Wodnych AWFiS Gdańsk) zainaugurowali II edycję projektu „Gdynia rodzinna, Gdynia na fali – bezpiecznie na fali”, nad którym patronat honorowy objął Prezydent miasta Gdynia dr Wojciech Szczurek.

Więcej…
 
MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE MORSKIM
Poniedziałek, 20 Lipiec 2015 00:00

3W dniach 25-26 lipca 2015 roku w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim z 8. konkurencjami - symulacjami rzeczywistych akcji ratowniczych, którym towarzyszyły akcje profilaktyczne, mające na celu podniesienie bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych, doskonalenie umiejętności niesienia pierwszej pomocy, mecze siatkówki plażowej i promocja numeru ratunkowego nad wodą60110100. Sponsorami Mistrzostw byli: Operator Sieci Plus, LG Electronics, Polskie LNG. Mistrzem został Tomasz Szwarczewski (CKS Szczecin), o 1 punkt przed kolegą z drużyny Tomaszem Wojcieszonkiem, a  trzeci był Krzysztof Urbański (WOPR Gdańsk). Wśród kobiet zwyciężyła Paulina Wojtyś (CKS Szczecin) przed Anną Bartczak (Zgiersko-Łęczyckie WOPR) i Weroniką Śliczniak (CKS Szczecin). Klasyfikację drużynową wygrała reprezentacja CKS Szczecin.

 

 
I MISTRZOSTWA "IRB"
Niedziela, 19 Lipiec 2015 17:50

nagroda_Irb_team_poznanW dniach 18-19 lipca 2015 roku w Międzyzdrojach odbyły I Mistrzostwa Pontonowych Łodzi Ratunkowych IRB i szkolenie w celu przygotowania ratowników wodnych do działania na rzecz zmniejszenia liczby osób tonących oraz promowanie zasad bezpiecznego pobytu na obszarach wodnych. W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznali się z taktyką i metodyką pracy w ratownictwie wodnym z użyciem jednostek IRB oraz konkurencjami rozgrywanymi podczas zawodów międzynarodowych. Podczas Mistrzostw 9 zespołów ratowników rywalizowało w konkurencjach: akcja do pojedynczego tonącego, akcja z pasem ratunkowym do tonącego, ratowanie dwóch tonących. Wygrałą drużyna IRB Team Poland Regatta Hotel&Spa z Poznania, drugie miejsce zajęła drużyna Szczecińskiego WOPR, trzecie IRB Team Poland Junior, dalej zespoły ze Świnoujścia, Warszawy, Międzyzdrojów, Morynia i Szczecina.

Więcej…
 
PŁYWAJ BEZ PROMILI
Czwartek, 16 Lipiec 2015 07:24
Alkohol, nawet w śladowych ilościach, jest niewskazany w czasie upałów. To nieprawda, że „piwo najlepiej gasi pragnienie”. Upały i wysoka temperatura są już wystarczającym obciążeniem dla organizmu, a po wypiciu alkoholu może nastąpić odwodnienie i zmniejszenie jego wydolności. Nie należy łączyć spożycia alkoholu z uprawianiem sportu lub turystyki na obszarach wodnych. W 1. połowie lipca 2015 r. w Polsce utonęło około 70 osób. Brawura "po wypiciu" może być zgubna!
 
ZAWODY RATOWNIKÓW WODNYCH I GÓRSKICH
Sobota, 11 Lipiec 2015 07:47
aaaW dniach 11-12 lipca 2015 roku na plaży w Sopocie odbyły się I Zawody Ratowników Wodnych i Górskich, których celem była promocja zasad bezpiecznego pobytu na wodach i w górach oraz integracja środowisk ratowników. Dwanaście dwuosobowych mieszanych zespołów (ratownik wodny i górski) rywalizowało w ośmiu konkurencjach z zakresu ratownictwa wodnego i górskiego. Zwycięzcami zostali Łukasz Wolak (GOPR) i Przemysław Dębski (WOPR), na drugim miejscu uplasowali się Maciej Filipecki (GOPR) i Michał Skibiński (WOPR), a na trzecim Tomasz Szwarczewski (GOPR) i Krzysztof Mroszczak (WOPR). Organizatorem zawodów byli: Operator Sieci Plus, Sopocki WOPR, GOPR, RESCUEHOUSE. Zawodom towarzyszyły akcje profilaktyczne, mające na celu podniesienie bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych, doskonalenie umiejętności niesienia pierwszej pomocy, mecze siatkówki plażowej i promocja numeru ratunkowego nad wodą 60110100 i w górach 601100300. Polsat News i Polsat na żywo relacjonował przebieg zmagań sportowych na plaży w Sopocie.
GALERIA ZDJĘĆ ZE STRONY 60110100.pl (tutaj)
WYNIKI ZAWODÓW (tutaj)
LISTA ZAWODNIKÓW (tutaj)
Więcej…
 
WAKACJE 2015 - OFERTA "PODWODNIKA"
Niedziela, 28 Czerwiec 2015 00:00

Prezes „Podwodnika” Szkoły Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych Zbigniew Skopiński poprowadził w Strzelnikach w dniach 27-28 czerwca 2015 r. posiedzenie z udziałem wiceprezes Joanny Skopińskiej oraz koordynatorów ds.: weteranów i rannych żołnierzy Przemysława Wójtowicza, rozwoju badań naukowych dr Andrzeja Krzyszkowskiego, ratownictwa wodnego dr Jerzego Telaka, archeologii i nurkowania na wrakach Mirosława Skwiota. Jednym z tematów była oferta „Podwodnika” na Wakacje 2015 - obóz nurkowo-ratowniczy i militarny oraz kurs motorowodny i żeglarski. Kontakt mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 83

Zmień język

UK DE FR


facebook

Odsłon : 5406625