Strona GłównaPrawoStrukturaWładzeJEDNOSTKIILSPRZETARGIKontaktBIURO PRASOWEMapa strony
   
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
KONFERENCJA "BÓL I CIERPIENIE"
Poniedziałek, 31 Marzec 2014 00:00

1W dniu 29 marca 2014 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, odbyła się zorganizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie III Konferencja pt. "Ból i cierpienie - ognisko światła i ciemności" dedykowana Służbie Zdrowia. Tematem konferencji było ogólnie przyjęte zjawisko bólu i cierpienia nie tylko w ujęciu medycznym, nie tylko jako przystosowanie adekwatnej analgezji, ale również w pojęciu duchowym. W konferencji animowanej przez lek. med. Mieczysława Szatanka i ks. dr. Dariusza Patera wzięli udział dr Jerzy Telak, dr inż. Andrzej Krzyszkowski i mgr Ewa Zieliński. W komitecie naukowo-organizacyjnym Konferencji znaleźli się członkowie Rady Naukowej WOPR: prof. dr hab. med. Ełła Bulicz, dr inż. Andrzej Krzyszkowski, prof. dr hab. Zbigniew Łukasik, prof. dr hab. med. Igor Murawow, ks. dr Dariusz Pater, prof. dr hab. med. Agnieszka Pedrycz, dr Jerzy Telak, dr hab. Wojciech Wiesner prof. nadzw.

argaiv1420

 


Więcej…
 
KONFERENCJA NAUKOWA, ROWY 2014
Poniedziałek, 24 Marzec 2014 00:00

Ikona_do_linku__2X4W dniach 26-27 września 2014 roku w Rowach odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa nt. Ratownictwo Wodne, Sport Pływacki i Kultura Fizyczna w Teorii i Praktyce, której celem jest m. in.: wymiana poglądów i doświadczeń oraz przedstawienie wyników badań naukowych prowadzonych na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu, zapoznanie i porównanie wyposażenia ratowników wodnych w krajach UE, dokonanie przeglądu rozwiązań prawno-organizacyjnych dotyczących służb ratowniczych w krajach Unii Europejskie jako bezpieczeństwa publicznego, edukacja ratowników wodnych i współpraca z ratownictwem medycznym w aspekcie bezpieczeństwa. www.konferencjarowy.pl

 
GRAND PRIX MORAVIE 2014
Piątek, 07 Marzec 2014 14:45

gp_moravie_2014_1W dniach 28 lutego - 2 marca 2014 roku w Brnie odyła się VII edycja Grand Prix Moravie z udziałem Reprezentacji WOPR. W zawodach wystartowało ponad 230 ratowników z Czech, Niemiec, Belgi, Szwajcari, Szwecji, Słowacji i Wielkiej Brytani. Tym razem Reprezentacja Polski licząca 24 zawodników (wraz z oddziałami z Rudy Śląskiej oraz Zgiersko-Łęczyckiego WOPR) musiała uznać wyższość drużyny z Niemiec. Na trzecim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej uplasowała się debiutująca w GP Moravie reprezentacja CKS Szczecin. W klasyfikacji generalnej open Agnieszka Tlaga zajęła 2, a Agata Wiertel 3 miejsce, natomiast w klasyfikacji juniorów na drugim miejscu uplasował się Radosław Sierny. Medale w konkurencjach indywidualnych zdobywali: Agnieszka Tlaga, Agata Wiertel, Anna Nocoń, Marta Szymczak, Anna Bartczak, Arkadiusz Kula, Radosław Sierny, Krzysztof Rutkowski, Mateusz Blacha, Arkadiusz Środek, sztafety kobiet i sztafety mężczyzn. Po raz kolejny Czesi zaskoczyli wszystkich oryginalnym scenariuszem i doskonałym przygotowaniem konkurecji SERC - tonący statek wycieczkowy, z którego należało uratować poszkodowanych. Reprezentacja Polski w składzie: Mateusz Blacha, Sebastian Karczewski, Radosław Sierny, Arkadiusz Środek zdobyła złoty medal w tej widowiskowej i prestiżowej konkurencji.

Wyniki zawodów: http://www.gpmoravie.cz/index.php/results-2014.html

Więcej…
 
XXI FORUM GOSPODARCZE W TORUNIU
Piątek, 07 Marzec 2014 11:49

1W dniach 3-4 lutego 2014 roku w Toruniu dr Jerzy Telak wział udział w XXI Forum Gospodarczym - jednym z największych kongresów gospodarczych w Polsce, miejscem dialogu o kształcie polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie. XXI edycja przebiegała pod hasłem „Integracja i Współpraca”, zaś w szczególności zajęto się mikro, małą i średnią przedsiębiorczością. W Forum uczestniczyło ponad tysiąc gości z kraju i zagranicy, wśród nich wybitne osobowości świata gospodarki, polityki, nauki i kultury. Dzięki temu konferencja stała się platformą służącą do wymiany doświadczeń i dostarczania najbardziej aktualnej wiedzy na tematy gospodarcze. Warto podkreślić, że także dzięki ogromnemu zainteresowaniu mediów Forum odbiło się szerokim echem w świecie i będzie zaczątkiem wielu ważnych decyzji. Podczas dwóch dni obrad odbyły się: sesja plenarna, liczne bloki dyskusyjne, spotkania biznesowe.

Oficjalna storna XXI Forum Gospodarczego w Toruniu: http://www.forumgospodarcze.pl/

Więcej…
 
OCENA SYTUACJI WOPR
Wtorek, 25 Luty 2014 15:35
1W dniu 22 lutego 2014 roku w Warszawie odbyło się spotkanie części członków Zarządu Głównego WOPR IX kadencji, któremu przewodniczył dr Jerzy Telak. W trakcie spotkania na temat sytuacji w WOPR wypowiadali się między innymi Wiktor Zajączkowski, Józef Salik, Krzysztof Piotrowski, Wacław Mozer. J. Telak przedłożył sprawozdanie z działalnści WOPR w 2013 r., przedstawił analizę prawną stanu i prognozę dla WOPR na najbliższy okres oraz swoją ocenę sytuacji i działań niektórych członków b. ZG WOPR, a następnie złożył oświadczenie. Sprawozdanie finansowe WOPR za 2013 r. przedstawiła i złożyła Agata Jankowska. Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej WOPR Krzysztof Zbrojkiewicz przedstawił sprawozdanie po kontroli działalności WOPR na szczeblu centralnym w 2013 r. wraz z wnioskami.


Oświadczenie dr J. Telaka (pdf)

Więcej…
 
SZKOLENIE NA LODZIE W KLUCZACH
Wtorek, 25 Luty 2014 12:41

1W dniach 17-19 lutego 2014 roku na Zalewie „Zielonym” w Kluczach Oddział Rejonowy WOPR w Olkuszu wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu i Urzędem Gminy Klucze zorganizował i przeprowadził podstawowe szkolenie w zakresie ratownictwa na obszarach wodnych pokrytych lodem. W szkoleniu uczestniczyli strażacy PSP, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariusze Policji, ratownicy WOPR i uczniowie szkół w Łazach, Kluczach i Olkuszu. Po zakończeniu zajęć programowych 22. najbardziej zahartowanych ratowników wzięło udział w „morsowaniu”.

Więcej…
 
5-LECIE PŁYWALNI W ŻYRARDOWIE
Czwartek, 13 Luty 2014 13:38

1W dniu 12 lutego 2014 roku dr Jerzy Telak wziął udział w uroczystościach z okazji 5-lecia pływalni AQUA ŻYRARDÓW, które odbyły się w Żyrardowie z udziałem Prezydenta Miasta Żyrardów Andrzeja Wilka, Zastępcy Prezydenta Miasta Żyrardów Grzegorza Obłękowskiego, Prezes Zarządu Taidy Sochańskiej, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Marka Balcera, Zastępcy Przewodniczącego RN Olgierda Kieszkowskiego, Sekretarz RN Beaty Rusinowskiej, Instruktorów i Ratowników Żyrardowskiego WOPR. W programie uroczystości zanlazły się: Szkolne Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Żyrardowa w Pływaniu, dwubój ratowniczy, bicie rekordu pływalni na dystansie 100 m stylem dowolnym, mecz piłki wodnej, Otwarte Mistrzostwa Żyrardowa Masters, jubileuszowy tort.

Więcej…
 
POSIEDZENIE KAPITUŁY ODZNACZEŃ
Poniedziałek, 10 Luty 2014 13:08

1W dniu 10 lutego 2014 roku w biurze Zarządu Głównego WOPR w Warszawie odbyło się posiedzenie Kapituły Odznaczeń WOPR z udziałem  Przewodniczącego Jerzego Gołębiowskiego oraz członkami Tomaszem Gordonem, Witoldem Ginterem, Andrzejem Włodarczykiem, Kazimierzem Żakiem. Na otwarciu posiedzenia byli dr Jerzy Telak i Krzysztof Zbrojkiewicz.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 72

Zmień język

UK DE FR


facebook

 

 

logo_pkol

WOPR jest członkiem PKOL

Odsłon : 3471025