RATEX

logo_kevi_nowe_cmyk_male

PODWODNIK

GRAND PRIX MORAVIE 2014

gp_moravie_2014_1W dniach 28 lutego - 2 marca 2014 roku w Brnie odyła się VII edycja Grand Prix Moravie z udziałem Reprezentacji WOPR. W zawodach wystartowało ponad 230 ratowników z Czech, Niemiec, Belgi, Szwajcari, Szwecji, Słowacji i Wielkiej Brytani. Tym razem Reprezentacja Polski licząca 24 zawodników (wraz z oddziałami z Rudy Śląskiej oraz Zgiersko-Łęczyckiego WOPR) musiała uznać wyższość drużyny z Niemiec. Na trzecim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej uplasowała się debiutująca w GP Moravie reprezentacja CKS Szczecin. W klasyfikacji generalnej open Agnieszka Tlaga zajęła 2, a Agata Wiertel 3 miejsce, natomiast w klasyfikacji juniorów na drugim miejscu uplasował się Radosław Sierny. Medale w konkurencjach indywidualnych zdobywali: Agnieszka Tlaga, Agata Wiertel, Anna Nocoń, Marta Szymczak, Anna Bartczak, Arkadiusz Kula, Radosław Sierny, Krzysztof Rutkowski, Mateusz Blacha, Arkadiusz Środek, sztafety kobiet i sztafety mężczyzn. Po raz kolejny Czesi zaskoczyli wszystkich oryginalnym scenariuszem i doskonałym przygotowaniem konkurecji SERC - tonący statek wycieczkowy, z którego należało uratować poszkodowanych. Reprezentacja Polski w składzie: Mateusz Blacha, Sebastian Karczewski, Radosław Sierny, Arkadiusz Środek zdobyła złoty medal w tej widowiskowej i prestiżowej konkurencji.